Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Beowulf Tolkiena w polskim tłumaczeniu
jeszcze w tym roku!


Źródło: Forum Hobbitonu

Pierwsze wersy „Beowulfa” z rękopisu Cotton Vitellius A. xv

O angielskim wydaniu Beowulfa (wraz z opowiadaniem Sellic Spell) w opracowaniu Tolkiena pisaliśmy tutaj. Książka już zadomowiła się w biblioteczkach wielu tolkienistów, a teraz otrzymujemy dobrą wiadomość, że Wydawnictwo Prószyński i Ska, wydawca wielu wartościowych pozycji tolkienowskich w dobrych polskich tłumaczeniach (tutaj lista pozycji, które Prószyński wydał w ostatnich latach), planuje w roku 2015 opublikować polski przekład najnowszej książki J.R.R. Tolkiena w redakcji Christophera Tolkiena. Będziemy wypatrywać dalszych wiadomości.

Kategorie wpisu: Utwory Tolkiena, Wydarzenia

3 Komentarzy do wpisu "Beowulf Tolkiena w polskim tłumaczeniu
jeszcze w tym roku!"

tallis, dnia 19.01.2015 o godzinie 20:17

fajnie, teraz, gdy będą obie wersje – i przekład Tolkiena i polski przekład z dobrej jakości przekładu Tolkiena (a nie z jakiegoś hiszpańskiego badziewia) to postaram się zakupić oba w celach porównawczych – może być ciekawe, mimo, że nie jestem tolkienowskim lingwistą.
poz :)
tal

beriolon, dnia 20.01.2015 o godzinie 17:15

A skąd informacja o tym tłumaczeniu? Na stronie wydawnictwa ja nic nie znalazłem.

Galadhorn, dnia 20.01.2015 o godzinie 19:55

Źródło tej informacji to wpis na Forum Tolkienowskim, który zalinkowaliśmy w newsie. Informacja na forum pochodzi od M.L., który zna osobiście tłumaczki Tolkiena, które współpracowały przy „Arturze” i „Sigurdzie”, więc wierzę, że informacja jest jak najbardziej wiarygodna.

Zostaw komentarz