Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Wyprawa do Anglii i Walii rusza w piątek!

Przypominamy Wam wiadomość z kwietnia tego roku. Nasza wyprawa do Anglii i Walii rusza 26 sierpnia, czyli w najbliższy piątek. Wśród uczestników wyprawy są m.in. Agnieszka „Shani” Koszowska, Barbara „Mirime” Furgoł, Janusz „Ivellios” Kamieński i inni. Obiecujemy Wam szczegółowe sprawozdanie (sprawozdania) i zdjęcia. Życzcie nam szczęśliwej drogi!

Zapraszamy na naszą trzecią wyprawę przygotowaną z myślą o fanach Tolkiena i wszystkich zainteresowanych kulturą brytyjską (o drugiej z wypraw, do Anglii śladami Tolkiena, możecie przeczytać w najnowszym numerze Simbelmynë). Jako, że planowana dwa lata temu wycieczka do Irlandii i Walii nie doszła do skutku, to w tym roku postanowiliśmy zrealizować jej część walijską, wzbogaconą o atrakcyjne miejsca w Anglii (Londyn, Canterbury, Bath). Tym razem, ponieważ łączymy swe siły z inną zaprzyjaźnioną grupą, mamy pewność że wyjazd dojdzie do skutku i jego cena nie ulegnie zmianie. Również z myślą o Was ustaliliśmy jego termin na ostatni tydzień wakacji w dniach 26 sierpnia – 2 września 2011. Jako, że głównym celem tegorocznej wyprawy jest Walia, to na miejsce noclegu w Snowdonii wybraliśmy malowniczo położone schronisko Betws-Y-Coed, które znajduje się w samym centrum Snowdonii. Oczywiście największą atrakcją wyjazdu jest pobyt w Narodowym Parku Snowdonia, jednej z największych atrakcji Wysp Brytyjskich, która w opinii wielu dorównuje a nawet przewyższa atrakcyjnością jeziora i góry Szkocji. Fanom Tolkiena zresztą Walii przedstawiać nie trzeba – to właśnie tam mają swoje korzenie niektóre z opowieści J.R.R. Tolkiena, to właśnie tam nakręcono najbardziej widowiskowy fanowski film tolkienowski „The Hunt For Gollum”. Ta magiczna, celtycka kraina pojawia się bardzo często w filmach i literaturze Wysp Brytyjskich, jest też kopalnią inspiracji dla współczesnych autorów fantasy. TUTAJ znajdziecie wybrane zdjęcie Ryśka Derdzińskiego z poprzednich wyjazdów w te rejony. Co jeszcze powinniście wiedzieć o naszym wyjeździe? Jego cena to tylko 1300 zł, w której zawarte są noclegi, śniadania, przejazdy autokarowe, ubezpieczenie oraz opieka pilota (podobne oferty z innych biur podróży kosztują ok. 2000 zł). Standard jest bardzo zbliżony do tolkienowskiej wyprawy z 2008 roku, jednak tym razem zamiast busa, do dyspozycji mamy bardzo wygodny autokar z sympatycznymi i sprawdzonymi kierowcami.

Zapisy i ewentualne pytania prosimy zgłaszać drogą mailową na adres: tgubala@elendili.pl

Zapraszamy do zapoznania się z programem wycieczki:

dzień i :: 26 sierpnia
Poranny wyjazd z Katowic. Całodzienny i nocny przejazd do Wielkiej Brytanii przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję, tunel pod Kanałem Angielskim (postoje co 3-4 godziny).

dzień ii :: 27 sierpnia
Poranny przyjazd do Canterbury, jednego z najciekawszych ośrodków miejskich w Anglii, miasta o tradycjach rzymskich i średniowiecznych, związanego z Opowieściami kanterberyjskimi Chaucera. Autokar pozostanie tu na parkingu na 9 godzin obowiązkowego odpoczynku kierowców. Śniadanie we własny zakresie; spacer po średniowiecznej starówce, wizyta w Katedrze Canterbury, siedzibie anglikańskiego arcybiskupa (wstęp ok. 8,- GBP), spacer w kierunku Opactwa św. Augustyna z Canterbury; czas na zakupy i posiłek we własnym zakresie. Ok. 16.00 przejazd do hotelu Formule 1 w West Thurrock pod Londynem. Nocleg (1/2).

dzień iii :: 28 sierpnia
Śniadanie. Przejazd metrem do centrum Londynu (bilet 4 GBP). Zwiedzanie dzielnicy Westminster: spacer pod Parlament, Opactwo Westminsterskie, przez Park św. Jakuba na zmianę warty pod Pałacem Buckingham (godz. 11.30), spacer przez ulicę Whitehall obok Downing Street na Trafalgar Square i do Galerii Narodowej. Powrót metrem do autokaru i przejazd do hotelu Formule 1 w Birmingham. Nocleg (1/1)

dzień iv :: 29 sierpnia
Śniadanie. Przejazd do Walii (ok. 3 godz.). Odwiedziny w malowniczym miasteczku Conwy. Przejazd na Wyspę Anglesey i do regionu Gwynedd (łac. Venedotia – kraina słynna z walijskich smoków) odwiedziny w nadmorskiej miejscowości Beaumaris oraz w Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (miejscowość o najdłuższej nazwie na świecie). Przejazd do siedziby Księcia Walii, do portowego Caernarfon: wizyta w zamku (wstęp ok. 8,- GBP). Przejazd na nocleg do schroniska młodzieżowego w Parku Narodowym Snowdonia. Nocleg (1/2).

dzień v :: 30 sierpnia
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Parku Narodowym Snowdonia: spacer szlakiem do górskich jezior. Przejazd autokarem na parking u podnóża głównego masywu Snowdonu, najwyższej góry w Walii (1085 m n.p.m.) i górski spacer (prosimy zabrać ze sobą odpowiednie obuwie i strój). Nocleg w schronisku młodzieżowym (2/2).

dzień vi :: 31 sierpnia
Śniadanie. Wczesny wyjazd i przejazd przez Walię z północy na południe – malownicze krajobrazy (ok. 4 godz.). Odwiedziny w stolicy Walii, Cardiff. Spacer po mieście. Przejazd do angielskiego Bath, jednego z najpiękniejszych klasycystycznych miast Europy – odwiedziny w termach rzymskich Bath (wstęp ok. 10 GBP). Późny przyjazd na nocleg do hotelu Formule 1 w podlondyńskim West Thurrock (2/2).

dzień vii :: 1 września
Śniadanie. Przejazd metrem do centrum Londynu (bilet 4 GBP). Zwiedzanie Muzeum Brytyjskiego; zakupy na Oxford Street; spacer do Covent Garden, Soho, Chinatown. Nocny powrót do Polski.

dzień viii :: 2 września
Przyjazd do Katowic późnym popołudniem/wieczorem. Zakończenie wycieczki.

Zapewniamy:

Przejazd autokarem lux (DVD, toaleta, barek); 5 noclegów (3 w hotelach klasy turystycznej, 2 w schronisku młodzieżowym); 5 śniadań (3 z prowiantu biura, 2 w schronisku); opiekę pilota wycieczek/przewodnika; ubezpieczenie KL i NNW.

Sugerujemy zabrać z sobą co najmniej 100,- GBP na wstępy (ok. 30,- GBP), posiłki oraz zakupy.

Uwaga: Cena wyjazdu to 1300 zł,  ilość miejsc jest ograniczona. W związku z koniecznością wcześniejszej rezerwacji noclegów przez biuro podróży wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł do 20 kwietnia 2011. Przy zapisach po tej dacie (w przypadku wolnych miejsc) wpłata zaliczki będzie wymagana bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji. Pozostałe 1100 zł będzie do zapłaty bezpośrednio przed wyjazdem (prawdopodobnie w czerwcu/lipcu 2011). W czasie podróży autokarem przewidujemy dodatkowe atrakcje jak konkursy i projekcje filmów. Podobnie jak podczas podróży do Anglii w 2008 roku, nasz wyjazd organizujemy za pośrednictwem Biura Podróży Abraksas w Katowicach.

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt drogą e-mailową tgubala@elendili.pl lub telefoniczną (telefon kontaktowy podamy po uprzednim kontakcie e-mailowym). Zapraszamy serdecznie!

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Informacje medialne

8 Komentarzy do wpisu "Wyprawa do Anglii i Walii rusza w piątek!"

Janusz "Ivellios" Kamieński, dnia 27.03.2011 o godzinie 16:39

Wspaniała wiadomość. Termin wstrzelił się idealnie między Zlot Arda, a mój wyjazd na obóz kulturoznawczy :) Jadę! Jadę! Mail już poszedł. Przekażę informacje o tej inicjatywie dalej. Oby się tylko zebrało dość ludzi (a cena raczej kusi!) :)

Tom Goold, dnia 28.03.2011 o godzinie 11:14

Uwaga – zmiana naszego miejsca noclegowego w Snowdonii. Będziemy mieszkać dwie noce w jeszcze lepszym schronisku Betws-Y-Coed, malowniczym walijskim miasteczku i kurorcie górskim Snowdonii. Znajdują się tu słynne wodospady o tej samej nazwie, to także najlepsza baza wypadowa do poruszania się po parku narodowym!

Wyprawa do Anglii i Walii – krain tolkienowskich | Bractwo Rivendell, dnia 30.03.2011 o godzinie 9:02

[…] Wyjazd odbędzie się z Katowic. Wycieczka organizowana jest za pośrednictwem katowickiego biura podróşy Abraksas. O szczegółowym planie wycieczki i kontakcie z jej organizatorami przeczytać moĹźecie w serwisie Elendilion. […]

Galadhorn, dnia 06.04.2011 o godzinie 15:24

Z przyjemnością będę Waszym przewodnikiem i wycieczkowym moderatorem :-)

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Wyprawa do Anglii i Walii – co zobaczymy?, dnia 13.04.2011 o godzinie 12:35

[…] Niedawno pisaliśmy w naszym serwisie o zaplanowanej na przełom sierpnia i września tego roku Wyprawie do Anglii i Walii “Śladami Tolkienowskich Inspiracji”. Przedstawiliśmy tam też program i szczegóły imprezy. Jest spore zainteresowanie, zapisało się już kilka osób, ale wciąż mamy wolne miejsca. Zapraszamy! Więcej informacji w tekście “Wyprawa do Anglii i Walii latem 2011″. […]

Galadhorn, dnia 22.08.2011 o godzinie 19:59

Szykujemy się do Wyprawy. Rusza ona już za kilka dni! Ale się cieszę.

Tornene, dnia 25.08.2011 o godzinie 21:26

Za tę cenę naprawdę warto.

Stałem ostatnio pod York Minster i rozmyślałem, czym Canterbury przewyższa ten ogromny manifest wiary. :) Jako że zwiedziłem z kumplem najdalszą północ Anglii i południe Szkocji muszę niestety finansowo spasować. :((

Choć na własne nieszczęście o samej Walii nasłuchałem się zbyt pięknych rzeczy. 😉 Jeśli masz kasę i wolne, a da się dokoptować na dziko do tego składu, widzę, że się opłaca.

P.S. Dla opornych: Samej trasy (z takimi lux-przestojami?!) nie ma się czego bać. :)

Pozdrowienia i szerokiej drogi!

Zostaw komentarz