Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Smaug z głosem Toma Waitsa?

Tom_Waits_c_Anton_CorbijnPrestiżowy brytyjski dziennik Guardian podał kilka dni temu informację o rzekomej roli w mającym powstać wkrótce filmie Hobbit, którą zagra być może muzyk Tom Waits. Oczywiście jest to tylko plotka, ale dziennik obstawia jakoby znany piosenkarz miał użyczyć głosu smokowi Smaugowi. Jak podaje Guardian, zaufana osoba z otoczenia Guillermo del Toro (który będzie reżyserem filmu) ujawniła informację o prawdopodobnym udziale Waitsa w filmie.

Znany muzyk zagrał już wcześniej w takich filmach jak The Imaginarium of Doctor Parnassus (reż Terry Gilliam), Short Cuts Roberta Altmana czy w filmie Jima Jarmuscha Down By Law. Jednak nikt chyba nie wyobrażał sobie Waitsa w filmie Hobbit – oczywiście nie jest to informacja oficjalna. Jakkolwiek chciałbym potwierdzić, że Waits dostanie rolę, mogę jedynie poświadczyć że jest on po prostu jednym z kandydatów o którym się mówi dość poważnie, a jego nazwisko widnieje na samej górze listy Del Toro – podaje źródło.

Wysłuchaj wywiadu z Tomem Waitsem (o jego najnowszej roli w The Imaginarium of Doctor Parnassus).

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Informacje medialne, Utwory Tolkiena

2 Komentarzy do wpisu "Smaug z głosem Toma Waitsa?"

Tornene, dnia 30.12.2009 o godzinie 18:07

No nie powiem – byłoby „wpytkę”. Po obejrzeniu Hellboya i wspomnieniu Blade’ów odniosłem wrażenie, iż Hobbit będzie miał sporo humoru komiksów w stylu H-B, Sin City, Goon, czy całej reszty brutalnych prześmiewców. Taki właśnie jest styl Del Toro a Waits wspomógłby ten osobliwy „comics-noir z przymrużeniem oka” świetnie. Oby z przemocą nie przesadził i będzie smakowicie.

A w polskim dubbingu, jeśli Linda Bogusław będzie zajęta, to może Wojciech Mann? 😉

Forneithel, dnia 30.12.2009 o godzinie 21:13

„A w polskim dubbingu, jeśli Linda Bogusław będzie zajęta, to może Wojciech Mann?”

Ja mam nadzieję że żadnego dubbingu nie będzie ;P

Zostaw komentarz