Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Stepy rohańskie na scenie

I w końcu stało się. Przydzielono nam termin i dłużej nie da rady zwlekać. Pora podsumować trwające już parę dobrych miesięcy prace.
Teatr „Co? Jak. Aha.” (bo taką nazwę tym razem przyjęliśmy) z Miejskiego Domu Kultury „Ligota” w Katowicach ma zaszczyt zaprosić na premierę najnowszego spektaklu wg. scenariusza Adama „Lorda Ya” Kuziów, w reżyserii Izabeli Terleckiej-Synowiec i autora scenariusza, zatytułowanego Stepy rohańskie.

Niezorientowanych w temacie informuję, że jest to parodia trzeciej księgi Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena. Lub jak to rzekł imć Legolas, bystrym swym okiem spoglądając ponad Rohanu stepami: They’re taking the hobbits to Isengard. Od rozpadu Drużyny Pierścienia u stóp Argonath, przez intrygę na Złotym Dworze, oblężenie Helmowego Jaru aż po herbatkę u Sarumana. Może zawierać śladowe ilości Rohirrimów i łażących drzew. Produkt wolny od Powierników Pierścienia.
Przedstawienie jest kontynuacją W kopalni i w puszczy i Do Rivendell i bez powrotu, również wystawianych przez teatr z Miejskiego Domu Kultury „Ligota” w dawniejszych latach.

Premiera odbędzie w czwartek, 24 września, o godzinie 18.00 na poddaszu Miejskiego Domu Kultury „Ligota” w Katowicach (ul. Franciszkańska 33). I w przeciwieństwie do W kopalni i w puszczy, tym razem nie skończy się na jednym występie, bo pojawimy się również w Sosnowcu na Porytkonie 3 1/3 (23-25 października 2009). A to wcale nie musi być koniec.

Serdecznie zapraszamy. Aha, wstęp wolny.


P.S. Zdjęcie to oczywiście „W kopalni i w puszczy”

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Fandom tolkienowski, Twórczość fanów, Wydarzenia

2 Komentarzy do wpisu "Stepy rohańskie na scenie"

Noatar, dnia 19.09.2009 o godzinie 11:52

Świetna przeróbka wizerunku Wuja Sama 😀 A na przedstawieniu postaram się być.

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Stepy rohańskie na scenie i … YouTube, dnia 20.10.2009 o godzinie 1:17

[…] O talencie Adama Lorda Ya Kuziów mogliśmy przekonać się już niejednokrotnie. Jest on autorem cyklu dramatów z których największą sławą cieszy się Do Rivendell i bez powrotu, a to za sprawą ekranizacji której realizacji podjął się Jarosław Elek Florczak w ramach spotkań Tolk Folk. Trzecim z cyklu dramatów Lorda Ya jest sztuka Stepy rohańskie, która doczekała się niedawno swojej premiery na deskach Miejskiego Domu Kultury Ligota w Katowicach (o premierze pisaliśmy już tutaj) […]

Zostaw komentarz