Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Ratujmy Krakowskie Festiwale!

Krakowscy radni Platformy Obywatelskiej przegłosowali poprawkę ograniczającą budżet Krakowskiego Biura Festiwalowego o kolejne 7 milionów złotych (poprzednio fundusze na ten cel uciął Prezydent Majchrowski). Z związku ze stratą tak wielkiej ilości pieniędzy pod znakiem zapytania stoi organizacja większości najbardziej cenionych krakowskich festiwali, w tym szczególnie znanego w naszym środowisku Festiwalu Muzyki Filmowej. Zachęcam do polubienia strony na Facebooku – Ratujmy Krakowskie Festiwale, oraz do przeciwstawienia się decyzji radnych w każdy możliwy dla Was sposób.

O powadze sytuacji mogą świadczyć słowa Izabeli Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego:

Jesteśmy w dramatycznej sytuacji. W naszym budżecie wystarczy pieniędzy na organizację czterech imprez: koncertu finałowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, festiwalu Misteria Paschalia, dwóch koncertów w ramach Opera Rara, a także połowy Festiwalu Muzyki Filmowej.

[AKTUALIZACJA]

Niestety najprawdopodobniej możemy się już pożegnać z Festiwalem Muzyki Filmowej. Oto co powiedziała Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa:

Z dużych festiwali najbardziej zagrożony jest w tej chwili Festiwal Muzyki Filmowej, robiony w 100 procentach bez zewnętrznego finansowania. Bardzo w organizację angażuje się RMF, ale nie daje pieniędzy. Na 95 procent mogę dziś powiedzieć, że tego festiwalu nie będzie.

 

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Informacje medialne, Wydarzenia

8 Komentarzy do wpisu "Ratujmy Krakowskie Festiwale!"

Galadhorn, dnia 11.01.2012 o godzinie 0:04

Po prostu nadciąga kryzys. Ludziska, nie daj Bóg nie zaciągajcie teraz żadnych kredytów!

Popieram akcję. Dopisuję się od niej na Fejsie. Zachęcam innych.

zx, dnia 11.01.2012 o godzinie 8:43

Kryzys sryzys. Festiwal Muzyki Filmowej był akurat płatny, więc nie rozumiem dlaczego tak bardzo konieczne jest wsparcie miasta.

Galadhorn, dnia 11.01.2012 o godzinie 9:29

zx, widocznie „płatność” nie pokrywała kosztów. A jeżeli pokrywała, po co płacz.

Drzewiec, dnia 11.01.2012 o godzinie 11:19

Kryzys utrzymywany przez eurokomune przy naszym poparciu. Poza tym mogli oszczędzać na czymś innym, a nie na kulturze i wydarzeniach które promują miasto. Oby FMF przenieśli gdzieś indziej – np. do Wrocławia, Warszawy, najlepiej Białegostoku. Jeśli całkowicie zniknie to będzie tragedia.

Ivellios, dnia 11.01.2012 o godzinie 20:07

To podkreślanie: „radni Platformy Obywatelskiej” jest lekką przesadą. Macie wyniki głosowania? Wiecie, kto glosował za, a kto przeciw?

Propozycje cięcia wyszły od prezydenta, bo miasto jest cholernie zadłużone. A prawda jest taka, że jeżeli ktoś obcina FMF to jest to KBF i dlatego, że nie chcą zrezygnować zamiast tego z innych imprez typu Misteria Paschalia.

Drzewiec, dnia 11.01.2012 o godzinie 20:51

Propozycje kolejnych cięć nie wyszły od prezydenta tylko od radnych PO. To ich poprawka i ich glosy wiec sadze ze podkreslenie tego jest na miejscu.

Tornene, dnia 18.01.2012 o godzinie 18:14

Od jakiegoś czasu regularnie słyszę, choć unikam mediów, że Kraków odcina sobie dopływy z Coke, Filmówki oraz kilku naprawdę niszowych a ważnych „niszowo” przedsięwzięć.

Katowice wymienia się jako solidnego „młodożeńca” przy spasionym psisku w czasach zawirowań, zwanym Vrocławiem2099.

😉

Z jednej strony fajnie, ale osobiście w swoim durnym światopoglądzie mam obiekcje. Dokładnie tak, jak z przenoszeniem Offu do Katowic – ale to przecież nieco inna historia…

Pozdrowienia dla znajomych krakowskich tolkusiów. Może zainteresujcie się BIPem i jego przepisami? Zażądajcie rejestrów z obrad. Dla prawdziwych winnych postawcie szubienice po galicyjsku. A nuż coś wskóracie.

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Subiektywna Relacja z 5. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, dnia 28.05.2012 o godzinie 16:39

[…] warto przypomnieć, że 5 edycja mogła się nie odbyć. Pisałem o tym we wcześniejszych wpisach: tutaj i tutaj. To, że było inaczej i dane nam było po raz kolejny rozkoszować się pięknem muzyki filmowej […]

Zostaw komentarz