Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Porytkon również dla tolkienistów

Porytkon 3 1/3, 23-25.10.2009 SosnowiecJuż za kilka dni, w weekend 23-25 października b.r., w „Zagębiowskim Grodzie”, w Sosnowcu odbędzie się kolejny Porytkon 3 i 1/3! Ale co to jest Porytkon? Chodzi o konwent, czyli czyli zjazd miłośników określonej tematyki – w tym wypadku fantastyki (fantasy, science-fiction, postapokalipsa, horror itp.) oraz japońskiej popkultury (mangi, anime, japońskich gier komputerowych itp.). Przez 3 dni w końcówce października 2009 fani będą wspólnie się bawić, brać udział w konkursach i turniejach, oglądać projekcje filmowe, grać w gry fabularne, bitewne czy karciane, chodzić na prelekcje, oglądać pokazy walk, tańca z ogniem czy występy teatralne i robić wiele innych rzeczy związanych z ich zainteresowaniami.

Co znajdzie tam tolkienista? Przede wszystkim z rzeczy czysto tolkienowskich będzie występ teatru „Co? Jak. Aha?” w reżyserii Adama Kuziowa („Lorda Ya”) Wystawią oni przedstawienie Stepy rohańskie (piszemy o tym wydarzeniu tutaj). Podobno ma się tam również odbyć gra LotR (oparta na Władcy Pierścieni). Oto szczegóły przedstawienia, jak opisuje je strona konwentowa:


be_7Stepy rohańskie
Scenariusz:
Adam „Lord Ya” Kuziów
Reżyseria: Iza Terlecka-Synowiec i Adam „Lord Ya” Kuziów
Wykonanie: Teatr „Co? Jak. Aha.” z Miejskiego Domu Kultury „Ligota” w Katowicach

Parodia trzeciej księgi Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena. Lub jak to rzekł imć Legolas, bystrym swym okiem spoglądając ponad Rohanu stepami: „They’re taking the hobbits to Isengard”. Od rozpadu Drużyny Pierścienia u stóp Argonath, przez intrygę na Złotym Dworze, oblężenie Helmowego Jaru aż po herbatkę u Sarumana. Może zawierać śladowe ilości Rohirrimów i łażących drzew.

Przedstawienie jest kontynuacją W kopalni i w puszczy i Do Rivendell i bez powrotu, również wystawianych przez teatr z Miejskiego Domu Kultury „Ligota” w dawniejszych latach.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Wydarzenia

2 Komentarzy do wpisu "Porytkon również dla tolkienistów"

Lord Ya, dnia 24.10.2009 o godzinie 21:28

Co prawda już za późno na takie wieści, ale niespodziewanie Porytkon dorobił się jeszcze jednej tolkienowskiej atrakcji. Konkretniej, dziś odbyła się prezentacja filmu „Do Rivendell i bez powrotu”. Odbyła się o ile oczywiście znalazła się sala, bo gdzie będzie film pokazywany, tego jeszcze wczoraj nie było wiadomo. W każdym razie, Porytkonowicze, a przynajmniej ich część, dostała dwa kawałki historii za jednym zamachem. Brakuje tylko „W kopalni i w puszczy”.

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Recenzje sztuki “Stepy rohańskie” teatru “Co? Jak. Aha.”, dnia 29.10.2009 o godzinie 21:57

[…] ktokolwiek miałby ochotę opowiedzieć o swoich wrażeniach z występu na Porytkonie 3 1/3 niech się nie krępuje. Po więcej zdjęć odsyłamy do odpowiedniego tematu na forum Elendili.pl […]

Zostaw komentarz