Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Halifirien – nowy fanowski film

Ech, ci fani. Nie mogą się doczekać filmowego Hobbita i coraz częściej sami łapią za kamery. Mieliśmy już The Hunt for Gollum, nasze polskie Do Rivendell i bez powrotu, gdzieś na horyzoncie jawi się Born of Hope. A tu pewnie dla wielu niespodziewanie, bo film nie miał jakiejś dużej kampanii reklamowej (przynajmniej nie tak dużej jak THFG), pojawił się Halifirien.
Jest to półgodzinny film niewielkiej grupy tolkienistów z Irlandii, w reżyserii Toma Robinsona. Prace nad dziełem trwały od 2007 roku, a od 8 września 2009 roku wyniki tych prac można obejrzeć w internecie. Jest to opowieść o jednym ze strażników ostatniego Wzgórza Sygnałowego, tytułowego Halifirien. Eradur, bo tak zwie się ten strażnik, staje przed wyborem, czy pozostać na stanowisku czy ruszyć na pomoc towarzyszom, napadniętym przez orków. Czy uda mu się w porę rozpalić ogień na wzgórzu?

Film można obejrzeć na stronie http://www.halifirienthemovie.com/. Gdy już zapoznacie się z dziełem, zapraszam do podzielenia się opinią.

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Fandom tolkienowski, Informacje medialne, Tolkienowski internet, Twórczość fanów

7 Komentarzy do wpisu "Halifirien – nowy fanowski film"

Forneithel, dnia 13.09.2009 o godzinie 12:34

Czy mnie się dobrze zdaje, czy w tym filmie gra sama młodzież?!

Lord Ya, dnia 13.09.2009 o godzinie 13:29

Zasadniczo tak. Jak dobrze zrozumiałem z filmu, to Eradur i Eradan nawet fabularnie są nieco młodszymi osobami, więc tu jako tako jest to usprawiedliwione. Co do pozostałych osób, to no cóż, widać dorosłych tolkienistów zabawa w film już nie bawi ;).
Ale ja tam bym tego nie uznawał za jakąś wielką wadę filmu czy coś. Kogo mieli pod ręką, ten zagrał. Takie są już prawa amatorskich produkcji.

Forneithel, dnia 13.09.2009 o godzinie 20:55

Tyle że taki film robi się wtedy o wiele mniej wiarygodny niż w przypadku dobrania aktorów w odpowiedniejszym wieku:)

Tornene, dnia 13.09.2009 o godzinie 23:58

Tyle że kiedy ma się pasję i mocne aspiracje stworzenia adaptacji to nie czeka się na trzydziestkę aby to zrealizować 😉

Forneithel, dnia 14.09.2009 o godzinie 19:42

I chwała mu za to:)

Erundur, dnia 16.09.2009 o godzinie 18:41

Myślę, że należy odróżnić dwie sprawy:
Po pierwsze docenić pasję, poświęcenie, trud i całkiem niezłą realizację. Ale po drugie niestety to, że w filmie grają dzieci (z mojej perspektywy) razi. Aż się uśmiechnąłem z niedowierzaniem, gdy zobaczyłem aktorów. Ale chwała za realizację i pasję.

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Born of Hope: premiera dziś o 20.00!, dnia 01.12.2009 o godzinie 1:53

[…] środkowoeuropejskiego! Zajrzyjcie na stronę filmu lub do serwisu Dailymotion. Po Hunt for Gollum i Halifirien, sześć lat po ekranizacji Władcy Pierścieni, otrzymujemy porządną, siedemdziesięciominutową dawkę […]

Zostaw komentarz