Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

T. R. Furnish, Historia polityczna Śródziemia

Źródło: Oloris Publishing (Facebook)

Na 26 marca b.r. zapowiadana jest premiera książki, jakiej jeszcze nie było. Gratka dla wszystkich badaczy ustrojów  politycznych i systemów prawnych. Oto informacja, jaką uzyskaliśmy od wydawcy pracy dr. Timothy’ego R. Furnisha pt. High Towers and Strong Places. A Political History of Middle-earth, Oloris Publishing z Toronto (Kanada). Okładka książki – projektu Anke Eissmann – jest tak piękna, że prezentujemy ją w maksymalnym rozmiarze, na jaki pozwala nasz serwis.

tolkien_political

„Czy fantastyczne bitwy toczą się zgodnie z zasadami militarnymi naszego świata? Dr Timothy Furnish od prawie trzech dziesięcioleci zajmuje się nauczaniem i badaniem historii, religii, kultury, polityki oraz geopolityki. Jest specjalistą w kwestiach bliskowschodnich. Łącząc swoje doświadczenie i zainteresowania, postanowił poddać krytyce naukowej strategie militarne Śródziemia. Podczas swojej pracy badawczej nie znalazł ani jednej książki, która byłaby odpowiedzią na jego pytania. Naturalnie więc postanowił taką książkę napisać.

Jego książka zawiera kolorowe ilustracje artystki Anke Eissmann, które znakomicie ożywiają opisywane zdarzenia. Całość uzupełniają mapy specjalisty w dziedzinie kartografii, Aarona Siddalla – dzięki nim łatwiej nam będzie śledzić strategie wojenne, bitwy i oglądać krajobrazy Śródziemia. Dr Furnish opisuje bitwy i potyczki z perspektywy kultur i polityki różnych grup: Elfów, Krasnoludów, Ludzi i Orków. Książka jest dowodem jego pasji i wielkiej wiedzy.

High Towers and Strong Places: A Political History of Middle-earth Tima Furnisha będzie świetnym uzupełnieniem tolkienowskich bibliteczek i zaciekawi każdego, kto interesuje się strategiami militarnymi, a także miłośników gier i oczywiście fanów Śródziemia”.

Kategorie wpisu: Nowości wydawnicze

2 Komentarzy do wpisu "T. R. Furnish, Historia polityczna Śródziemia"

Pielgrzym, dnia 24.02.2016 o godzinie 20:22

Gdzie i za ile to można będzie dostać? I dlaczego tak drogo?

Lord Ya, dnia 24.02.2016 o godzinie 20:54

Nie słyszałem wcześniej o Oloris Publishing, a tymczasem mają w swojej ofercie jeszcze kilka pozycji okołotolkienowskich, choćby: „Anglo-Saxon Community in J.R.R. Tolkien?s ‚The Lord of the Rings?”, „From the Shire to the Sea: The Art of Joe Gilronan”, „The Road, Taken” i kilka innych. Fajnie by było jakby ktoś zagłębił się w temat i napisał po kilka słów o tych publikacjach.

Zostaw komentarz