Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Panowie Śródziemia w Wojnie o Pierścień

Wokół gry planszowej Wojna o Pierścień autorstwa Roberto Di Meglio, Marco Maggi i Francesco Nepitello ostatnio trochę się dzieje. Od jakiegoś czasu dostępna jest Bitwa Pięciu Armii tych samych autorów, w dużej mierze korzystająca z mechaniki poprzedniczki, a teraz wydawnictwo Galakta zapowiedziało, że wyda u nas również rozszerzenie do oryginalnej Wojny i Pierścień, zatytułowany Panowie Śródziemia. W końcu dodatek dostępny w anglojęzycznej wersji już od 2012 zostanie oddany w ręce polskich graczy.

Gra przede wszystkim oferuje nowe postaci, którymi pokierują gracze, a których wpływ na historię dotychczas obrazowany był tylko za pomocą kart wydarzeń. Pod kontrolę graczy oddani zostaną Elrond, Galadriela, Sméagol, Gothmog, Balrog z Morii, Czarnoksiężnik z Angmaru, Rzecznik Saurona oraz alternatywna wersja Gandalfa. Wraz z nowymi sprzymierzeńcami dodane zostaną nowe kości akcji oraz karty wydarzeń. Panowie Śródziemia wprowadzą również nowy wariant gry, zatytułowny Rada Rivendell oraz pozwoli w pełni wykorzystać siłę Trzech Pierścieni.

Panowie Śródziemia pojawią się w sklepach w drugiej połowie 2015 roku.

Źródło: http://galakta.pl/nowe-sily-w-walce-o-pierscien/

Kategorie wpisu: Gry tolkienowskie

1 komentarz do wpisu "Panowie Śródziemia w Wojnie o Pierścień"

Szymon, dnia 31.03.2015 o godzinie 18:13

Dodatek całkiem niezły i dobrze wykonany, jak z resztą wszystko z serii War of the Ring. Jednak Panowie Śródziemia faworyzują stronę Dobra, dodając jej o wiele więcej nowych opcji niż stronie Saurona. Przez to może się wydawać w niektórych momentach, że gra Wolnymi Ludami jest łatwiejsza niż gra Cieniem (a powinno być wręcz odwrotnie). Sama gra War of the Ring (bez dodatków) jest najlepiej zbalansowana, chociaż nie ukrywam, że kuszące było spróbować zagrać nowymi bohaterami :) Ogólnie polecam każdą grę z serii War of the Ring.

Zostaw komentarz