Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Charytatywne warsztaty kaligraficzne w Krakowie: Tengwar & alefbet

Mamy wieści dla miłośników tengwaru z Krakowa, choć tak naprawdę dla tolkienistów z całej Polski, przy czym tym z dalszych okolic pozostanie tylko satysfakcja spełnienia dobrego uczynku. Krakowska Szkoła Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych oraz Instytut Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na charytatywne warsztaty kaligrafii na rzecz szesnastolatka wybudzonego ze śpiączki w Klinice Budzik. Piotr Koim potrzebuje teraz funduszy na długotrwałą rehabilitację. Warsztaty, objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, odbędą się w sobotę w 28 marca 2015 roku w godz. 10:00-14:00 w gmachu Collegium Broscianum przy ulicy Grodzkiej 52 w Krakowie. Cały dochód z zajęć zostanie przekazany Piotrowi.

Na zajęciach będzie można wybrać do nauki jedno z dwóch pism: stworzone przez prof. J.R.R. Tolkiena na potrzeby fantastycznego Śródziemia pismo tzw. elfickie, czyli tengwar, lub alfabet hebrajski (czyli właściwie od pierwszych liter alefbet) – kursywę hebrajską i pismo aszkenazyjskie. Część praktyczna zostanie poprzedzona krótkim wstępem o kaligrafii i tytułowych pismach, uczestnicy zapoznają się także z podstawowymi narzędziami – opanują posługiwanie się stalówką szeroko ściętą, dodatkową atrakcją będą patyki, bambusy, ptasie pióra. W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno biegli kaligrafowie, jak również całkowicie początkujący, jedynym wymogiem jest piśmienność. A w związku z tym, że są to warsztaty charytatywne, można w nich nie brać udziału, a wstęp opłacić!

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby początkujące, jak i posiadające już umiejętność pięknego pisania. Aby wziąć udział w zajęciach, należy zapisać się mailowo: biuro@kaligraf.eu oraz wpłacić darowiznę na konto fundacji pomagającej Piotrowi. Potwierdzenie przelewu należy przesłać mailowo do organizatorów.

Fundacja „Złotowianka”, ul. Widokowa 1, 77-400 Złotów: Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo, 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, w tytule przelewu należy koniecznie wpisać: darowizna na rzecz Koim Piotr K/135. Darowizny można też dokonać poprzez system PayPal na adres mailowy Fundacji Złotowianka: kontakt@fundacjazlotowianka.pl, koniecznie dopisując Piotr Koim K/135 w rubryce tytuł/temat.

Uprawniająca do udziału w zajęciach kwota minimalna wynosi 50,00 zł. Materiały do kaligrafii wykorzystywane na zajęciach są w cenie, uczestnicy warsztatów dostaną na własność wzorniki.

Informacje o akcji: http://kaligrafia.edu.pl/2-uncategorised/35-tengwar-alefbet-kaligraficzne-warsztaty-charytatywne.html

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Wydarzenia

Brak komentarzy do wpisu "Charytatywne warsztaty kaligraficzne w Krakowie: Tengwar & alefbet"

Zostaw komentarz