Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Zapraszamy na urodzinowe spotkanie
„Pod Rudym Goblinem”

Miejsce: Gospoda „Rudy Goblin”, ul. Wita Stwosza 5, Katowice (Facebook)
Czas: piątek 3 stycznia 2014, godz. 18.00
Goście: Tomasz Gubała (Tom Goold) & Ryszard Derdziński (Galadhorn)
Patronat medialny: Elendilion
Opis wydarzenia: Facebook

Z ogłoszenia katowickiej gospody „Rudy Goblin”:

(…) Trzeciego stycznia w Rudym Goblinie obchodzimy urodziny Tolkiena. W prezencie od człowieka, któremu już tak wiele zawdzięczamy dostajemy tego dnia dwa wykłady:

Mazurskie Tołkiny i pochodzenie rodziny Tolkienów – najdawniejsze dzieje rodziny Tolkienów próbuje zrekonstruować i zilustrować zdjęciami nasz niezastąpiony nauczyciel elfickiego – Galadhorn (Ryszard Derdziński)

oraz

Od Bakshiego do filmowego „Hobbita” – mniej znana historia adaptacji dzieł J.R.R. Tolkiena – autorem prelekcji jest inny tolkienista, Tom Goold (Tomasz Gubała), a oto jak Tomek streszcza swoje wystąpienie:

„Historia adaptacji tolkienowskich sięga wstecz niemal tak daleko jak historia samych książek. W czasie, gdy na ekrany kin wchodzą kolejne części filmowego „Hobbita” Petera Jacksona, warto przypomnieć dotychczasowe próby zmierzenia się z literaturą Tolkiena przez innych twórców. Czy adaptacje te zawsze kończyły się sukcesem? Czy filmowa trylogia Jacksona wyznaczyła nowe standardy we współczesnym kinie? Czy fanfilmy mają szansę w starciu z hollywoodzkim imperium? Dlaczego Christopher Tolkien nie lubi filmowców? Co wspólnego z hobbitami mają Beatlesi? Czy „Władcę Pierścieni” można zaśpiewać i zatańczyć?

Prezentacja przybliża kulisy i mniej znane fakty związane z powstaniem pozaliterackich adaptacji twórczości J.R.R. Tolkiena oraz dokonania fanów na tym polu.”

Koniecznie przyjdźcie w przebraniach! Pomijając fakt, że w ten sposób stworzycie wspaniały klimat, przebranie zawsze u nas popłaca!

Kategorie wpisu: Biografia Tolkiena, Fandom tolkienowski, Filmy: Hobbit i WP, Informacje medialne, Kalendarium Śródziemia, Wydarzenia

Brak komentarzy do wpisu "Zapraszamy na urodzinowe spotkanie
„Pod Rudym Goblinem”"

Zostaw komentarz