Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Razem stworzymy Szlachetną Paczkę!

Zachęcamy Was do włączenia się w akcję Szlachetna Paczka! My w tym roku – wspólnie z ludźmi dobrej woli z okolic Katowic, w tym z sekcjami sportowymi Iandê Capoeira – chcemy pomóc jednej konkretnej rodzinie, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji – bezrobocie, choroba, brak środków, zbliżająca się operacja małej dziewczynki. Zbieramy pieniądze na tonę węgla (potrzeba około 600,- zł) oraz na środki spożywcze i kosmetyczne, w tym pieluszki. Niżej podajemy numer konta, na które możecie wpłacić przysłowiową złotówkę (albo i więcej złotówek), a także opis sytuacji i potrzeb tej katowickiej rodziny… Prosimy Was o pomoc, Przyjaciele Elfów i Ludzi!

Nr konta to: 50 1020 5558 1111 1049 3310 0149 (Inteligo, Ryszard Derdziński, dopisek „Szlachetna Paczka”)
___________________________________________________

Pani Ilona (36 l.) i Pan Adam (36 l.) wychowują dwie córeczki: Karolinę (3 l.) i Ewelinę (1 l.).

Miesiąc temu Pani Ilona, po przepracowaniu 7 lat, została zwolniona na skutek redukcji etatów. Obecnie intensywnie szuka pracy, jednak poważnym utrudnieniem jest konieczność częstych wizyt u lekarzy z chorą, oczekującą na operację córką Ewelinką. Dziewczynka cierpi na dysmorfię twarzoczaszki. W styczniu zostanie przeprowadzona poważna operacja. Ponadto oboje z mężem cierpią na epilepsję. Panu Adamowi, udało się znaleźć nową pracę, którą właśnie rozpoczął. Po odliczeniu kosztów utrzymania dochód na jednego członka rodziny wynosi 585 zł miesięcznie. Pan Adam otrzyma jednak pierwszą wypłatę dopiero w grudniu (obecnie jest na 3-miesięcznym okresie próbnym). Dodatkowo dochód jest obniżony przez zajęcie przez komornika (200 zł u Pani Ilony i 300 zł u Pana Adama). Taka sytuacja zaistniała w wyniku konieczności wzięcia kredytu na zakup lekarstw dla chorej córki oraz pokrycie koniecznych opłat (czynsz, media, opał).
Rodzina mieszka w trzypokojowym, skromnym, ale czystym i schludnym mieszkaniu, ogrzewanym węglem. Największym problemem jest ogrzewanie mieszkania w zimie. Pani Ilona zastanawiając się nad potrzebami swojej rodziny, w ogóle nie myślała o sobie. Martwiła się przede wszystkim o dzieci i o to, że straciła pracę zwłaszcza mając perspektywę operacji rocznej córeczki i długiej rehabilitacji.
Panią Ilonę najbardziej trapi brak węgla na opał, przez co w domu jest bardzo zimno. Rodzina nie ma wystarczającej ilości węgla, by móc ogrzewać mieszkanie przez całą zimę. Pani Ilona i Pan Adam bardzo ucieszyliby się także z żywności i pieluszek dla najmłodszej córki.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
Produkty dla niemowląt: mleko, kaszki Bebiko

Środki czystości:

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący
Artykuły dziecięce: pieluszki jednorazowe

Wyposażenie mieszkania:

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: pralka – obecnie posiadana jest zepsuta, nie mogą kupić na raty ze względu na komornika

Inne potrzeby:
węgiel (1 tona), laptop – może być używany, jest on ważny, gdyż znacznie ułatwiłby szukanie pracy. Rodzina ma dostęp do Internetu (wi-fi), więc Pani Ilona mogłaby wówczas samodzielnie szukać pracy, gdyby tylko posiadała komputer.

Szczególne upominki:
Pani Ilona i Pan Marek nie chcą dla siebie podarunków, sądzę jednak, że Pani Ilona ucieszyłaby się z kosmetyków. Z kolei dziewczynki na pewno ucieszyłyby się z ładnych zabawek.

Najważniejsze potrzeby:
opał, żywność, pieluszki dla dzieci
____________________________

Chodzi przede wszystkim o złożenie się na te najważniejsze dla nich rzeczy: opał, żywność i pieluszki.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Informacje medialne, Wydarzenia

6 Komentarzy do wpisu "Razem stworzymy Szlachetną Paczkę!"

Joanna, dnia 28.11.2013 o godzinie 19:00

Sama jestem w tym roku wolontariuszką Szlachetnej Paczki i wiem ile radości daje możliwość pomocy takiej rodzinie. Miło więc słyszeć, że i Elendilion włączył się do akcji. Jako Przyjaciółka Elfów i Wolnych Ludów – wspieram! 😉

Galadhorn, dnia 28.11.2013 o godzinie 19:24

Dziękujemy, Przyjaciółko Elfów!

Na nasze konto spłynęło na razie 150,- zł. Dziękujemy serdecznie. Prosimy jednak o więcej! Tona węgla to około 600,- zł. Wystarczy 5, wystarczy 10 zł.

Prosimy o pomoc!

Galadhorn, dnia 29.11.2013 o godzinie 11:29

Mamy już 175,- zł! Joanno, Konradzie, dziękujemy!

Prosimy innych Elendilich o pomoc!

Nai Eru lye mánata!

Galadhorn, dnia 29.11.2013 o godzinie 12:06

Prosimy Was o udostępnienie naszego newsa na Waszych tablicach. Może uda nam się dotrzeć z apelem do większej ilości Ludzi Dobrej Woli :-)

Galadhorn, dnia 02.12.2013 o godzinie 12:57

Co za niespodzianka! Dziś na koncie jest już 570,- zł. Do tego zebraliśmy też do puszki 180,- zł. Czyli na węgiel już mamy. Może jeszcze ktoś chciałby coś od siebie dodać? Wtedy jest szansa na kupienie tej rodzinie pralki! :-)

Kochani Tolkieniści, Kochani Capoeiriści i wszyscy inni Przyjaciele. DZIĘKUJEMY WAM!

Galadhorn, dnia 09.12.2013 o godzinie 16:11

Bardzo udana akcja! Dzięki Wam!!!

Udało się kupić tonę węgla, udało się stworzyć 7 wielkich paczek z niezbędnymi rzeczami.

A zostało nam jeszcze 740,- zł, za które kupimy rodzinie pralkę, mamy też używanego laptopa i jeszcze dużo, dużo zabawek, kosmetyków… i szansę na pracę dla rodziców naszej rodziny!!!

Dziękujemy wszystkim Wolnym Ludom za pomoc!

Zostaw komentarz