Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Hobbit – Przedłużona Podróż


Czego możemy się spodziewać w rozszerzonej wersji Hobbita: Nieoczekiwanej Podróży?
Dzięki Magazynowi EMPIRE mamy dla Was już pierwsze szpiegowskie nowiny.

„Obrażenie elfów w Rivendell – oznajmia Peter Jackson, dostaniecie więcej Hobbitonu dodaje Philippa Boyens, zawsze chcieliście przejść się przez Hobbiton, ale jak by nie było, Bilbo musi wybiec ze swojego domu. Pokażemy Wam więcej Miasta Goblinów (Goblin Town) i Wielkiego Goblina śpiewającego swoją piosenkę, obiecuje Fran Walsh. To jest świetny utwór ale niestety stanął nam na drodze i opóźniał akcję. Hit numer jeden w wykonaniu Wielkiego Goblina, śmieje się Jackson, Barry Humphries wbije się na listy przebojów.

Dowiemy się również więcej o tym dlaczego elfy traktują krasnoludy tak chłodno i nie przychodzą im z pomocą w potrzebie, konflikt widziany z perspektywy elfów. Zobaczymy również rozszerzony prolog z Girionem który broni miasta (Dale) przed Smaugiem, używając łuku i czarnych strzał.

To tylko kilka scen z którymi podzielili się z nami twórcy filmu. Reżyser dodaje że niewiele filmów operuje na dwóch poziomach (jak Władca i Hobbit), rozszerzone wersje stały się kanonem dla fanów – dodaje Jackson.

Reżyserskich wersji (DVD i Blu-ray) Hobbita: Nieoczekiwanej Podróży, możemy się spodziewać na miesiąc przed premierą Pustkowia Smauga.

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Filmy: Hobbit i WP, Informacje medialne, Wywiady

3 Komentarzy do wpisu "Hobbit – Przedłużona Podróż"

FOQO, dnia 28.06.2013 o godzinie 0:17

Bardzo mi się to podoba! nawet bardziej niż bardzo! :) akurat na świeżo zrobię sobie seans rozszerzonej wersji w roli przypomnienia przed pójściem na premierę Pustkowia Smauga. Idealnie :)

Arathel, dnia 28.06.2013 o godzinie 11:52

Ciągle wstrzymuje się z zakupem Hobbita na DVD, czekając na wersję rozszerzoną. Mam nadzieję że będzie tego warta.

Zenon, dnia 29.06.2013 o godzinie 9:19

Taaaak, więcej koszmarnego miasta goblinów i scen jak z głupawej gry komputerowej.

Zostaw komentarz