Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Skrzypce w Śródziemiu

Przedstawiamy Wam dziś teledysk, który ostatnio zachwycił miłośników Tolkiena i dobrej muzyki filmowej w Internecie. Przed Państwem Lindsey Stirling!

Lindsey Stirling to amerykańska skrzypaczka, artystka, kompozytorka i tancerka. Wiele talentów u jednej dziewczyny, której prawdziwa kariera zaczęła się od występu w America’s Got Talent (amerykański pierwowzór naszego Mam talent, gdzie Lindsey występowała jako „hiphopowa skrzypaczka”) i od stworzenia kanałów muzycznych na YouTube (od 2007; tutaj i tutaj). Lindsey urodziła się 21 września 1986 (a zatem niedługo składać jej będziemy życzenia urodzinowe!). Tworzy muzykę w wielu stylach, od muzyki klasycznej po pop, hip-hop i dubstep. Oprócz własnej twórczości, Stirling tworzy własne interpretacje kompozycji innych artystów, w tym zajmuje się też popularnymi ścieżkami muzycznymi ze znanych filmów. Oto piękny teledysk ze skrzypcową wiązanką motywów ze ścieżki muzycznej z Władcy Pierścieni (kompozytor – Howard Shore).

Polecamy Wam też skrzypcową wersję muzyki z Gry o tron (z udziałem Petera Hollensa, HBO, wideo tutaj).

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie

4 Komentarzy do wpisu "Skrzypce w Śródziemiu"

Morfinnel, dnia 19.09.2012 o godzinie 20:59

Piękny teledysk i pięknie zmontowane fragmenty muzyki. Aż się łezka w oku zakręciła
😉

Galadhorn, dnia 19.09.2012 o godzinie 23:14

Lindsey wspaniale czuje Śródziemie. Jej artystyczna wizja współgra z moimi wyobrażeniami. Piękna muzyka (hołd dla Howarda Shore’a), dobra interpretacja, wspaniałe zdjęcia!

Whitewater, dnia 26.09.2012 o godzinie 19:04

Jest nadzwyczaj piękny, muzyka…po prostu cudo. Dawno nie zachwyciłam się tak bardzo, jak wczoraj, gdy dostrzegłam ten wpis. Jestem wdzięczna Wam za zamieszczenie go – i w ogóle za całą tą stronę.

Neithan, dnia 29.09.2012 o godzinie 0:37

Z tym „ostatnio” to nieco przesadziłeś bo teledysk jest dostępny dobre pół roku :)

Nie zmienia to jednak faktu, że Lindsey wielką skrzypaczką jest i szczerze polecam inne jej dzieła – np wspólnie z P.Hollensem przygotowany temat przewodni ze Skyrima.

A w ogóle to poznałem ją jako Zeldę :)

Zostaw komentarz