Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

XIV Tolk Folk tuż tuż

Połowa czerwca już za nami, lipiec tuż tuż, wakacje coraz bliżej. Czy jest dla tolkienisty lepsza propozycja rozpoczęcia lata niż Tolk Folk? Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej szczegółów tegorocznej, czternastej już edycji, pora więc je zebrać dla naszych czytelników.
W tym roku Tolk Folk trwa od 5 (czwartek) do 8 lipca (niedziela), odbędzie się, jak to od lat bywa i inaczej być nie może, w Bielawie. Tym razem mamy do czynienia w kolejną bitewną edycją imprezy, tematem będzie starcie pod Amon Hen. Konkurs na tegoroczne logo wygrał Tomasz „Dell” Jeziorski.
Jakich atrakcji możemy się spodziewać? Mnóstwo konkursów (na najlepszy strój, teatralne, kulinarne, łucznicze, turnieje w piłkarzyki), parada przez Bielawę czy wejście na Wielką Sowę, Wieczór Istarich oraz główny punkt programu, spektakl „Bitwa pod Amon Hen”, który odbędzie się w sobotę o godzinie 21:00. Dalej trwają nabory do Drużyny Pierścienia, wciąż można się załapać na rolę Aragorna czy jednego z hobbitów – lub orków, jeżeli ktoś woli stanąć po przeciwnej stronie barykady. A oprócz tego co jest ujęte w oficjalnym programie, nie można zapomnieć o całym klimacie Tolk Folku, o spotkaniach fanów Tolkiena z różnych zakątków Polski (a także i z zza granicy), o urokliwych okolicach Bielawskiego Śródziemia. To nie jest jeden z tych konwentów, gdzie z rozpiską w rękach przechodzimy z sali do sali na kolejne wykłady i panele.
Jak tradycja nakazuje, tolkfolkowiczom udostępnione będzie pole namiotowe. Tak jak rok temu, i tym razem będzie to „Różany Ogród”, dostępne już od 1 lipca. Pełen cennik pola namiotowego dostępny jest na stronie Tolk Folku. Patronat medialny nad imprezą objęły serwisy Tolkien World oraz Raport Obieżyświata. Koszt akredytacji w tym roku wynosi 20 zł, a dla prowadzących któryś z punktów programu 0 zł.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę Tolk Folku – tu warto wspomnieć, że strona doczekała się niedawno odświeżenia wizerunku: Tolk Folk.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Informacje medialne, Wydarzenia

Brak komentarzy do wpisu "XIV Tolk Folk tuż tuż"

Zostaw komentarz