Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

The Hobbit video blog – odcinek 7 – studio od kuchni

Co my tu mamy, kolejny siódmy już odcinek dokumentu video, w którym reżyser Peter Jackson przybliża fanom kolejne etapy powstawania długo oczekiwanego filmu.

Były pierwsze zdjęcia, był plener, było wprowadzenie do 3D i kamer RED, była logistyka i przedstawienie aktorów. W tym odcinku pan Piotr ( jak nazywa go Tornene) wprowadza nas w świat nie tylko zdjęć studyjnych, ale również obnaża całe zaplecze pracy w studiu filmowym.


Czyli po kolei. Peter Jackson opowiada o początkach studia, które pierwotnie było fabryką farb, zakupione tuż przed produkcją Władcy Pierścieni, dobudowano studio dźwiękowe, kolejna hala powstała na potrzeby filmu King Kong, i dwie następne w których teraz powstaje Hobbit. Następnie przenosimy się do samego rdzenia studia, czyli do biur. Kolejnym miejscem które odwiedzamy z kamerą jest parking przyczep w których aktorzy przygotowują się do zdjęć. Dalej przetaczamy się przez peruki, stroje, broń, departament artystyczny, wydział z modelami, obsługę dźwięku, światła i kamer itd

Nie będę chyba jednak streszczał wszystkiego co Peter Jackson przygotował dla czekających w zniecierpliwieniu fanów. Sami zobaczcie, ja się nieźle ubawiłem oglądając ten materiał dziś rano. Nie obędzie się bez niespodzianek… i dobrego humoru. Zapraszamy!

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Filmy: Hobbit i WP, Informacje medialne, Tolkienowski internet

1 komentarz do wpisu "The Hobbit video blog – odcinek 7 – studio od kuchni"

Erui, dnia 11.06.2012 o godzinie 13:06

Legolas ma fajnego dublera :)

Zostaw komentarz