Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Dziś otwarcie fantastycznej półki bookcrossingowej – Gdańsk

Prezentacje twórczości Stanisława Lema i J.R.R. Tolkiena, konkurs wiedzy o Tolkienie z nagrodami oraz pokaz filmów Georgesa Mélièsa uświetnią otwarcie fantastycznej półki bookcrossingowej w klubie Projektornia GAK. Na przecięcie wstążki zapraszamy w poniedziałek 26 marca 2012 o godzinie 18:00

Otwarcie półki bookcrossingowej tematycznie związane będzie z postacią Stanisława Lema, którego szósta rocznica śmierci przypada 27 marca oraz z Dniem Czytania Tolkiena, który wypada 25 marca. W progra­mie znajdują się prelekcje: Jana Platy-Przechlewskiego o Stanisławie Lemie  i Grzegorza Szczepaniaka o J.R.R. Tolkienie, konkurs wiedzy o Tolkienie z nagrodami – książkami fantastycznymi od portalu ObliczaKultury.pl, zbiórka książek – zachęcamy do uwolnienia u nas książek i pokaz pierwszych w historii kina fil­mów fantastycznych Georgesa Mélièsa. Wstęp wolny.

Na półce znajdziecie wiele fantastycznonaukowych książek – od Asimowa przez Tolkiena po literaturę międzywojenną i klasyków radzieckiej science fiction. Bookcrossing to idea uwalniania/przekazywania książek (książkokrążenia) w specjalnie wyznaczonych miejscach, skąd można je zabrać, przeczytać i odłożyć w tym samym lub innym miejscu – może to być tramwaj, uczelnia, ulica. Katalog książek i półek znajduje się na stronie: http://www.bookcrossing.pl/. Osobom zaangażowanym w bookcrossing przyświeca myśl, żeksiążki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane(http://pl.wikipedia.org/wiki/Bookcrossing).

Współpraca: Oblicza Kultury, Kawerna, Gdański Klub Fantastyki

Miejsce: Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, Gdańsk-Brzeźno

Nadesłała Marta Tymińska

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Informacje medialne, Wydarzenia

2 Komentarzy do wpisu "Dziś otwarcie fantastycznej półki bookcrossingowej – Gdańsk"

Galadhorn, dnia 26.03.2012 o godzinie 9:59

Szkoda, że na Pomorze tak daleko z Zagłębia.

Encaitar, dnia 26.03.2012 o godzinie 23:18

Szkoda, że tak późno pojawił się ten news. Mam do tego klubu jakieś 500 metrów…

Zostaw komentarz