Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Najnowsze zdjęcie Bilba z Empire

Źródło: TheOneRing.net

Martin John C. Freeman (ur. 8 września 1971), angielski aktor, znany ze swoich ról Johna w Love Actually (To właśnie miłość), Arthura Denta w filmowej adaptacji książki Douglasa Adamsa The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy (Autostopem przez galaktykę) czy Rembrandta w Nightwatching (Straży nocnej). Zasłynie jeszcze z roli Bilba Bagginsa w dwuczęściowym Hobbicie.

Prywatnie Freeman jest angielskim katolikiem, absolwentem różnych kościelnych szkół. Urodził się jako najmłodsze z pięciorga dzieci państwa Geoffa i Philomeny Freemanów. Mieszka w Hertfordshire ze swoją żoną, aktorką Amandą Abbington. Małżeństwo ma dwoje dzieci, synka Joe (ur. w 2005) i córeczkę Grace (ur. w 2009). Anglik, który z różnych powodów (wyznania, miejsca pochodzenia i zamieszkania) jest bardzo „Tolkienowym” aktorem. Ma też naszym zdaniem bardzo angielski, czyli „hobbicki” wygląd. Zgadzacie się?

Dziś prezentujemy jego najnowsze zdjęcie – jako Bilba Bagginsa – z najnowszego numeru magazynu Empire, który właśnie trafia do kiosków w Zjednoczonym Królestwie! I jak Wam się podoba…?

Kategorie wpisu: Filmy: Hobbit i WP

8 Komentarzy do wpisu "Najnowsze zdjęcie Bilba z Empire"

Kapelanus, dnia 17.12.2011 o godzinie 13:06

Przystojny z niego hobbian. Pippin comeback? Ciekawe, czy także dostanie jakąś fajną, śpiewaną scenę niczym w „The Stewart of Gondor”

Drzewiec, dnia 17.12.2011 o godzinie 15:00

Chodził do katolickich szkół i dalej jest katolikiem ? Szok.

Myślę, że bardzo dobrze pasuje do postaci Bilba. Zobaczymy jeszcze w trailerze. :)

Elensil, dnia 20.12.2011 o godzinie 17:51

Freeman doda postaci Bilba humoru, to jest pewne :)

A pipiniasty wygląd? W końcu to krew Tuków pchnęła go w ramiona przygody …. 😛
No i troszeczkę Gandalf.

tallis, dnia 21.12.2011 o godzinie 21:15

Mnie sie podoba że ma pippiniasty wyglad :) W koncu obaj to byli kuzyni z Tuków strony. Ale jak dla mnie zbyt mało podobny do starego Bilba z LOTR. Z typu tak, ale nie aż tak bardzo jak sie spodziewalam. Myslalam, że wiecej popracują charakteryzacją (maska?) Aż rok czekania mam nadzieje, że będą jeszcze z 2 trailery? :)
poz :)
tal

Morfinnel, dnia 23.12.2011 o godzinie 8:56

Mnie się podoba, a porównań do Pippina wcale nie uważam za złe. Byłby to nawet plus, bo Pippin był dla mnie jedną z lepszych postaci we „Władcy Pierścieni”. Zobaczymy jeszcze, jak będzie grał.
😀

Kapelanus, dnia 23.12.2011 o godzinie 11:10

Wcale nie napisałem, że uważam to za coś złego. Z tego co widziałem na trailerze bardzo pasuje do postaci Bilba. Widać też podobieństwo do Froda z filmowej trylogii. Mam nadzieję, że Freeman okaże się lepszym aktorem niż Wood.

Mirthrandir, dnia 28.12.2011 o godzinie 19:36

Nom, Pippin był chyba najciekawszym z Hobbitów, chociaż postacie Merry’ego i Sama też mi się spodobały. Mam nadzieję, że w filmie Bilbo nie będzie tak mnie irytował jak w książce.

tallis, dnia 28.12.2011 o godzinie 20:07

Ależ Wood w LOTR był całkiem dobrym aktorem, a jego grę i odbiór roli przez widza ograniczały/umniejszały:
-trudność roli, (to nie jest Robin Hood czy Harry Potter)
-młody wiek,
-warunki fizyczne-mało charakterystyczna twarz, zbyt posągowa, tu lepiej mieli np. Boyd, Holm i Austin, bo bardziej mieli _czym_ grać.
-wygórowane oczekiwania fanów, (a że to główny składnik negatywnych ocen roli, tak z 85% wszystkich czynników tu wymienionych – to na to postawię swojego nowego blu-Raya) :)
-tło w postaci grupy bardzo wybitnych aktorów i bardziej charakterystycznych bohaterów (Grimy, Gollumy, Eomery – nie ma siły by widz nie przeniósł swej uwagi na nich).
poz :)
tal

Zostaw komentarz