Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

SPOILER! Odkrywamy tajemnice pierwszego zwiastuna Hobbita

W ostatnich dniach serwis TheOneRing opublikował wiele informacji, które praktycznie odsłaniają tajemnice pierwszego zwiastuna filmowego Hobbita: Niespodziewanej podróży. Materiały, które poniżej przedrukowujemy, to SPOILER! Jeżeli nie chcesz poznać tych informacji przed 21 grudnia, nie czytaj dalej!

Oto opis dwuminutowego zwiastuna (dystrybutor: WARNER BROS. ENTERTAINMENT CANADA INC., język angielski), który opublikowano na TORn (link):

Wpierw pojawia się Bilbo (Ian Holm!), który opowiada Frodowi (Elijah Wood) w Bag End o swoich „przygodach” i o tym, jak nie opowiedział mu wcześniej całej historii.

Potem Gandalf składa propozycję młodemu Bilbowi i przedstawia mu wszystkich trzynastu krasnoludów z imienia. Cięcia, które pozwalają przyjrzeć się całej krasnoludzkiej trzynastce.

Bilbo oczywiście protestuje, bo Bagginsowie są związani mocno z życiem w Bag End.

„Duża” scena przedstawia krasnoludów, pod wodzą Thorina, śpiewających powolną, długą pieśń. Jest to utwór znany z książki „Hobbit”.

Jest wiele zmontowanych scen walk i wędrówki. Widać tam chyba jakieś gobliny, być może stopy trolla, ale wszystko postępuje bardzo szybko. Pewne ruiny wyglądają prawie jak Moria, ale bez tamtejszego majestatu. Nie ma pewności czy to podziemna forteca goblinów czy inne miejsce. Dol Guldur?

Jest też scena z Rivendell, widać rozłupanego Narsila i być może Elronda, ale znów nie ma tu pewności

Całkowity brak Smauga. Brak też Beorna. Nie ma pająków, ale są chyba cięcia z widokiem lasu. Świetna jest scena mycia naczyń przez krasnoludy w Bag End. Tu można oczekiwać prawdziwych akrobacji z talerzami.

Thorin jest ukazany jako nieco gruboskórny – mówi on Gandalfowi, że nie może gwarantować bezpiecznego powrotu. Gandalf się zgadza, a Thorin dodaje: “Nor will I be responsible for his fate” („Ani nie biorę odpowiedzialności za jego los”).

Zwiastun kończy się słowami Gandalfa, że Bilbo, jeżeli wróci, będzie być może innym hobbitem. Ten głos słyszymy w tle, a na ekranie pojawia się Pierścień i Gollum wspinający się po ścianie pieczary za plecami Bilba (…)

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Filmy: Hobbit i WP

Brak komentarzy do wpisu "SPOILER! Odkrywamy tajemnice pierwszego zwiastuna Hobbita"

Zostaw komentarz