Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Balin i Dwalin…

Dziś prezentujemy kolejne zdjęcie autorstwa Jamesa Fishera, przez wielu oczekiwani Ken Stott jako Balin oraz Graham McTavish jako Dwalin.

Source: www.times.com

Krasnoludcy Władcy w rzeczy samej, Balin i Dwalin są blisko spokrewnieni z Thorinem. Poza pokrewieństwem ci bracia są jego najbardziej zaufanymi i lojalnymi przyjaciółmi. Stary wojownik, Bdalin przeżył ciężkie czasy i walczył w wielu bitwach, skrywa jednak wątpliwości co do wyprawy i odzyskania skarbów z pod Samotnej Góry. Dwalin nie ma żadnych złych przeczuć – jego wiara w Thorinowe przywództwo jest niezachwiana. Wyśmienity i zadziorny wojownik, z naturalną tendencją do nieufności wobec nie Krasnoludów, w szczególności Elfów. Dwalin nie jest kimś, kogo chciałbyś rozgniewać…

Następny Thorin!

Dwarf Lords in their own right, Balin and Dwalin are close relatives of Thorin. Beyond this, these brothers are two of his most loyal and trusted friends. An old warrior, Balin has lived through hard times and fought many battles, yet he harbors doubts about the wisdom of the Quest to retake the Lonely Mountain. Dwalin has no such forebodings – his belief in Thorin’s leadership is unshakeable. A powerful and bruising fighter, with a natural tendency to distrust anyone who is not a Dwarf, particularly anyone who might be an Elf, Dwalin is not someone to cross lightly.”

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Filmy: Hobbit i WP, In Westron (English), Informacje medialne

1 komentarz do wpisu "Balin i Dwalin…"

Telperion, dnia 15.07.2011 o godzinie 20:01

Jak Wasze odczucia po przedstawieniu Krasnoludów? Zadowoleni? Ja przyznam jestem zachwycony niektórymi kreacjami na przykład Dwalin -klasa, podobnie Balin. Wydaje się iż najwięcej kontrowersji wzbudzają bracia Kili i Fili. Byli jednak młodzi, nie są grubi a jednak dość „krasnoludcy” – moim zdaniem. Pamiętać chyba jednak należy że to tylko zdjęcia, dzisiejsza fotografia jest na takim poziome że tak naprawdę do końca nie wiadomo jak chłopaki będą wyglądać w filmie. Podejrzewam że stroje i broń będą się zmieniać podczas filmu, podobnie fryzury, chodzi mi tutaj o bardziej rozczochrane brody czy włosy.
Na przykład jeśli spojrzycie na pierwsze ze zdjęć opublikowane z planu kiedy Bilbo czyta kontrakt, widać krasnoludów w tle. Pierwszy to chyba Fili, wygląda całkiem inaczej ze związanymi do góry włosami.

Co do Thorina to podejrzewam że będzie wyglądał podobnie do tego rysunku Johna Howe’a… Myślę że cała gromada będzie wyglądać wyśmienicie! Czekam jednak na Boerna…

Zostaw komentarz