Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Pytanie 1 – Biała Rada i Dol Guldur

Reżyser Peter Jackson odpowiada na pierwsze z 20  pytań nadesłanych przez fanów (wybranych z ponad 4000!) dotyczących powstających filmów „Hobbit”.

Pytanie 1: autorką jest Valeria Kementari

Czy zobaczymy atak Białej Rady na Dol Guldur?

To dość popularne zagadnienie, pytanie było zadawane wielokrotnie w różnych wariantach, między innymi przez Johna Liddle, Tobiego Phillipsa, Seth Donald i innych.

Nie mogę powiedzieć kiedy i gdzie, ale mogę potwierdzić że Biała Rada jak i Dol Guldur znajdą się w filmach. I nie tylko w jednej scenie. Po prostu sposób wizualizacji tego wszystkiego stanowi wyzwanie, na szczęście Alan Lee oraz John Howe szaleją prześcigając się w pomysłach, myślę że powinno wyjść świetnie.

W sumie, by uczcić rozpoczęcie odpowiadania na 20 pytań podzielę się z Wami unikalnym zdjęciem przedstawiającym Białą Radę planującą atak na Dol Guldur! Nawet jeśli obawiacie się spojlerów, nadal uważam że powinniście zerknąć.

Aby zobaczyć Gandalfa, Elronda oraz Galadrielę prezentujących rozmaite zabójcze bronie Elfów kliknij tutaj…

Kolejne pytanie już niedługo…

Źródło: Strona Petera Jacksona na Facebooku

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Filmy: Hobbit i WP, Informacje medialne, Tolkienowski internet

4 Komentarzy do wpisu "Pytanie 1 – Biała Rada i Dol Guldur"

Telperion, dnia 30.05.2011 o godzinie 0:53

Dla Was drodzy Czytelnicy – 13 minut po oficjalnym wpisie na FB…

Galadhorn, dnia 30.05.2011 o godzinie 8:49

Oto news z kategorii moich ulubionych. Dobrze usłyszeć, że Lee i Howe już „szaleją” przy swoich szkicownikach. Wszystko brzmi bardzo obiecująco. Telp, świetnie, że trzymasz rękę na pulsie! Dzięki.

Drzewiec, dnia 02.06.2011 o godzinie 0:33

Trochę się narzucam już ale spytać muszę. Wiadomo już coś na temat favicony ? Zakładka Elendilionu brzydko w Chromie wygląda :(

darekpionki, dnia 02.06.2011 o godzinie 17:42

Witam,
Fajna książka wyszła o Tolkienie i Lewisie (właściwie to to jest powieść), link: http://espe.iai-shop.com/product-pol-522-W-poszukiwaniu-krola-Powiesc-o-Inklingach.html

Nie chcę robić reklamy, ale może się newsa jakiegoś uda zrobić? Jeśli nie, to przepraszam za ten komentarz nie na temat :)

Zostaw komentarz