Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Co szykuje się na 75-lecie Hobbita?

1sthobbitCytując blog autorski Christiny Scull i jej męża, Wayne’a G. Hammonda (patrz tutaj), pisaliśmy niedawno o szykowanej na najbliższe lato książce Art of the ‚Hobbit’ by J.R.R. Tolkien (czytaj tutaj). Autorzy tej nowej, obiecującej pozycji pisali tam o całym cyklu publikacji, przygotowywanych przez wydawnictwo HarperCollins na 75-lecie wydanego w 1937 r. Hobbita. Ktoś mógłby zapytać: co jeszcze znajdzie się w tym cyklu? Oto odpowiedź z pierwszej ręki:

Przede wszystkim w roku 2012 otrzymamy specjalne, jednotomowe wydanie The History of ‚The Hobbit’ Johna D. Rateliffa, w którym znajdzie się dużo nowych materiałów, których autor nie zdążył dołączyć do pierwszego wydania (szczegóły tutaj). Katalog wydawnictwa HarperCollins (znajdziecie go tutaj) zawiera też wśród zapowiedzi reprint pierwszego wydania Hobbita jako ‚hardcover pocket edition’ (wydanie kieszonkowe w twardej oprawie) wraz z innymi, nie związanymi z Hobbitem pozycjami. Dodatkowo brytyjski Amazon ma wśród zapowiedzi specjalne rocznicowe wydanie Hobbita w miękkiej oprawie, tak w pojedynczej edycji, jak i z Władcą Pierścieni w jednym pudełku.

Scull i Hammond zaprzeczają, że specjalne wydania mają coś wspólnego z ekranizacją Hobbita. Jak jest naprawdę, oceni zapewne każdy czytelnik, obserwujący rynek tolkienowski…
_________________________________

Informacja pochodzi z blogu Too Many Books and Never Enough (tutaj)
Zdjęcie z Daily Mail Online (tutaj)

Kategorie wpisu: Nowości wydawnicze, Wydarzenia

4 Komentarzy do wpisu "Co szykuje się na 75-lecie Hobbita?"

Galadhorn, dnia 19.04.2011 o godzinie 7:07

A widzieliście to śliczne małe wydanie Hobbita wydawnictwa Amber? Przekład P. Braiter, ilustracje Alana Lee, ale wszystko w poręcznym kieszonkowym wydaniu.

Encaitar, dnia 19.04.2011 o godzinie 19:34

Widziałem je kilka dni temu w… Biedronce :) Kusiło niczym skarb Smauga, ale uznałem, że ilość „Hobbitów” na mojej półce jest już wystarczająca.

Kapelanus, dnia 20.04.2011 o godzinie 20:42

Też go w biedrze widziałem, za 12,99zł (PLN). Wprawdzie to niewiele, ale funduszów brak. :(

Amanestel, dnia 21.04.2011 o godzinie 15:11

Kusiło i kusi, a także czeka (odłożone przez koleżankę) na przypływ kaski.

Zostaw komentarz