Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Filmowy Hobbit: 21 marca ruszają zdjęcia!

hobbit_logoWiadomość z ostatniej chwili, którą przekazujemy Wam za serwisem TheOneRing.net (link). Dziś, w poniedziałek 7 lutego w nowozelandzkim Wellington ekipa filmowa oraz 3Foot7 Ltd ogłasza oficjalnie, że pierwszym dniem kręcenia zdjęć do Hobbita będzie poniedziałek 21 marca 2011. Za miesiąc zaczyna się już w pełni nowa filmowa przygoda!

Datę wybrano godząc kilka ważnych spraw: wymagania planu zdjęciowego, dostępność aktorów oraz pory roku na Nowej Zelandii. Zdjęcia będą kręcone w Stone Street Studios w Miramar i w lokalizacjach w całej Nowej Zelandii.

Oto aktorzy, którzy potwierdzają swój udział w filmie: Martin Freeman (Bilbo Baggins), Ian McKellen (Gandalf), Richard Armitage (Thorin), Ken Stott (Balin), Graham McTavish (Dwalin), William Kircher (Bifur), James Nesbitt (Bofur), Stephen Hunter (Bombur), Rob Kazinsky (Fili), Aidan Turner (Kili), Peter Hambleton (Glóin), John Callen (Oin), Jed Brophy (Nori), Mark Hadlow (Dori), Adam Brown (Ori), Cate Blanchett (Galadriel), Andy Serkis (Gollum), Mikael Persbrant (Beorn), Sylvester McCoy (Radagast) i Elijah Wood (Frodo Baggins). Brak potwierdzenia dla odtwórców roli Legolasa oraz Itaril!

Reżyser, Sir Peter Jackson, komentuje:

Choć były pewne opóźnienia, wracamy w pełni gotowi na właściwe tory i jesteśmy tym faktem bardzo podekscytowani.

A w serwisie Elendilion na pewno od marca częściej przeczytacie o filmowym Hobbicie

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Wydarzenia

12 Komentarzy do wpisu "Filmowy Hobbit: 21 marca ruszają zdjęcia!"

Telperion, dnia 07.02.2011 o godzinie 8:53

Mikael Persbrant – już go widzę jako Beorna – klasa!
Dzięki

Tom Goold, dnia 07.02.2011 o godzinie 9:13

Świetna wiadomość i najwyższa na to pora, by zdążyć z premierą na Boże Narodzenie 2012:-)

Galadhorn, dnia 07.02.2011 o godzinie 9:39

Mnie ogólnie cieszy to, że Hobbit to więcej elementów ze świata Północy niż WP. Beorn i Beorningowie, którzy mają coś z Germanów, Słowian i Bałtów, okolice Ereboru, runy, smok(i)… Mam nadzieję, że Jackson to wszystko pokaże tak, jak sobie marzę.

BoKu, dnia 07.02.2011 o godzinie 14:47

Nie pamiętam bo się tym wtedy nie interesowałem specjalnie, ale czy z ekranizacją Władcy Pierścieni też były takie perturbacje i niekończące się przesuwanie terminu realizacji – o ile pamiętam pierwsza wersja mówiła coś o 2007 roku jako dacie premiery Hobbita.

Armehtar, dnia 07.02.2011 o godzinie 16:24

Tego, że nie wyrobią się na końcówke 2012, to już jestem niemal pewien.

Drzewiec, dnia 07.02.2011 o godzinie 16:44

Najwyższy czas ! Czekam na pierwszy zwiastun 😛

Forneithel, dnia 07.02.2011 o godzinie 19:04

Miło by było się jeszcze dowiedzieć, kto zagra Thranduila oraz Barda :-) Chociaż z tymi rolami jeszcze mają czas…

Damian, dnia 07.02.2011 o godzinie 21:12

nareszcie!!! wykrakaliśmy Rysiu :)

Dziki, dnia 07.02.2011 o godzinie 22:12

Peter trzymam kciuki od dobrych dwóch lat! Kurna strasznie mnie już zaczynają pobolewać, ale dla dobra sprawy ten rok spróbuję jeszcze wytrzymać! MH… Mam nadzieję, że po wyjściu z kina z juniorem :) , obaj z wrażenia nie będziemy potrzebowali samochodu, aby powrócić do domku! NO, MAM NADZIEJĘ!!! 😉

Heru, dnia 08.02.2011 o godzinie 18:00

Racja Galadhornie! Mam nadzieję że scenografia będzie trochę wzorowana na dziełach, Słowian, gotów i wikingów. A Celtów już mieliśmy ;D

Galadhorn, dnia 08.02.2011 o godzinie 21:09

Gdzie mieliśmy Celtów? :-)

Bo ja myślałem, że „Anglosasów”.

tallis, dnia 10.02.2011 o godzinie 5:41

Filmowy Rohan był wzorowany na wikingach, zdecydowanie. Style skandynawskiej architektury i rzeźby – styl Urnes i styl Biarka tam były, a jak dobrze poszukać to i styl Ringelike się znajdzie. W każdym razie wyglądem tj. ubrania, architektura, broń, rzeźby to byli wikingowie. Ale do innych szczegółów np. obyczaje to może i AS tam byli, nie wiem, nie myślałam o tym. Celtów jednak tam nigdzie nie widziałam. Poza oczywiście bramą na Ścieżkę Umarłych, która jest bardziej przerażającą kopią celtyckich sanktuariów czaszek.
Cieszę się, że wreszcie startują :)
poz :)
tal