Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

The Hobbit movie FAQ

Jeżeli szukasz najbardziej aktualnych informacji o filmie Hobbit, a znasz angielski, zapraszamy Cię do nowej sekcji serwisu fanowskiego TheOneRing.net: „Hobbit Movies News, Cast and Characters”.

TORn od czasów filmowego Władcy Pierścieni ma dostęp do różnych sprawdzonych informacji, bo od lat jest w kontakcie z producentami filmów o Śródziemiu. Dlatego warto tu zaglądać w poszukiwaniu aktualności. Podsumujmy najbardziej istotne informacje: Hobbit to dwa filmy, które będą powstawały w tym samym czasie. Zdjęcia rozpoczną się już na początku 2011 r. W kinach obejrzymy je zapewne w grudniu 2012 i 2013 roku. Reżyserem obydwu będzie Peter Jackson. Nie przewiduje się na razie pominięcia żadnego bohatera książkowego Hobbita (plotki o pominięciu Beorna nie mają uzasadnienia!). Ale w filmach wystąpi więcej postaci niż w książce! Obydwa filmy powstawać będą w Nowej Zelandii, w tych samych  lokacjach i planach co Władca Pierścieni. Film powstanie w koprodukcji New Line Cinema i MGM: New Line Cinema będzie zarządzało produkcją, Warner Brothers Pictures zajmie się dystrybucją w kraju, a MGM dystrybucją zagranicą.

Listę postaci i aktorów, którzy je zagrają znajdziecie tutaj. Ze stworzonego przez TORn listy najczęściej zadawanych pytań (FAQ) dowiadujemy się, że dwa filmy będą obejmowały akcję książki Hobbit (a zatem nie potwierdza się, że drugi film będzie pomostem między Hobbitem i Władcą Pierścieni). W filmach znajdzie się jednak wiele wydarzeń, które Tolkien opisał w innych miejscach (w Dodatkach do Władcy Pierścieni, w tekstach zamieszczonych w Niedokończonych opowieściach, być może w Historii Hobbita), a zatem poznamy tło historii Thraina, ojca Thorina, kulisy obrad Białej Rady, podróże Gandalfa do Dol Guldur, wcześniejsze dzieje Saurona. Będą też trzy trolle, Beorn, pająki w Mrocznej Puszczy! Obydwa filmy zostaną nagrane w technologii Digital 3-D, z użyciem najnowszych technologii rejestracji obrazu i dźwięku!

W ostatnich dniach swój udział w filmie potwierdzili na  sto procent: Ian McKellen (Gandalf) i Daniel Reeve (tworzący dla WP różne artefakty i grafiki, np. mapy, inskrypcje, pergaminy).

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie

2 Komentarzy do wpisu "The Hobbit movie FAQ"

Tom Goold, dnia 29.11.2010 o godzinie 7:27

Fajny news Galu, pewnie wkrótce zostaniemy dosłownie zasypani całą masą nowych wiadomości o filmie. I pewnie będziemy musieli z tej okazji wprowadzić osobną kategorię na Elendilionie;)

Galadhorn, dnia 29.11.2010 o godzinie 20:06

Będziemy się musieli dzielić tymi newsami :-)

Ja będę na pewno śledził wszystko, co dotyczy języków i pism Tolkiena w filmie. Może reaktywuję też Gwaith-i-Phethdain.

Zostaw komentarz