Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Moya Brennan w Polsce

Front-158Nie jest to może całkowicie tolkienowski news, natomiast mam świadomość że wielu pośród Was lubi muzykę tej Irlandki, dlatego postanowiłem napisać o tym niezwykłym koncercie w niezwykłym miejscu. Moya Brennan z legendarnej irlandzkiej grupy Clannad zaśpiewa i zagra we Wrocławiu 29 listopada, Kościół Garnizonowy p. w. św. Elżbiety, w Poznaniu 30 listopada, Fara Poznańska, w Warszawie 1 grudnia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego i w Gdańsku 2 grudnia, Kościół św. Mikołaja.
Źródło: www.cjg.gazeta.pl

Jeśli oglądaliście serial o Robinie z Sherwood, pamiętacie na pewno niezwykłą muzykę towarzyszącą przygodom banity w zielonych rajtuzach. Najprawdopodobniej to wtedy po raz pierwszy słyszeliście anielski głos Moi Brennan, wokalistki irlandzkiej grupy Clannad.

A może pamiętacie przebój „In A Lifetme” zaśpiewany przez Moyę wspólnie z Bono z U2? To wtedy Clannad zyskał sobie światowy rozgłos.

A może po prostu chcielibyście przeżyć niezapomniany wieczór z piękną muzyką w niezwykłej przestrzeni? Zapraszamy na koncert Moi Brennan w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie.
Niewielu jest artystów, których głos rozpoznajemy po trzech sekundach. Do takich należy Moya Brennan, której anielski głos i gra na harfie stały się przez lata znakiem firmowym irlandzkiego zespołu Clannad.

Zespół utworzyło rodzeństwo Maire (Moya), Pol i Ciaran Brennan oraz ich wujowie Padraig i Noel Dugannowie pod koniec lat 60. Od 1992 roku Moya Brennan prowadzi karierę solową. Nagrała dotąd 10 autorskich albumów. Śpiewała i nagrywała wspólnie z największymi sławami muzyki światowej (Bruce Hornsby, Robert Plant, Van Morrison, Bob Geldof, Bono, Paul Young, Michael McDonald, Schiller).

Na jej koncertach usłyszeć można piosenki inspirowane folkiem „zielonej wyspy” w kunsztownych aranżacjach, zaśpiewane z pasją i nieprzeciętną wrażliwością oraz największe przeboje zespołu Clannad.

Koncert Moi Brennan, 1 XII ,Bazylika NSJ, ul. Kawęczyńska 53, bilety – 120zł

Odwiedźcie stronę co jest grane by mieć szansę wygrać jeden z 5 podwójnych biletów na koncert.

Kategorie wpisu: Informacje medialne, Wydarzenia

8 Komentarzy do wpisu "Moya Brennan w Polsce"

tallis, dnia 22.11.2010 o godzinie 1:33

Należy też wspomnieć, że Enya jest siostrą Moyi i obie zaczynały karierę w Clannad.
poz :)
tal

Telperion, dnia 22.11.2010 o godzinie 1:52

Raz na czterdzieści lat….
http://www.templebartrad.com/whats_on/headline_acts/29/

Galadhorn, dnia 22.11.2010 o godzinie 8:24

Dziękuję Ci za przypomnienie mi dziś o tej pięknej muzyce. Oj, super by było znaleźć się na tym koncercie. Muszę o tym pomyśleć. Może więcej tolkienistów się wybiera?

Lord Ya, dnia 22.11.2010 o godzinie 10:24

Może warto dodać do newsa, że gra również we Wrocławiu (29 listopada, Kościół Garnizonowy p. w. św. Elżbiety), w Poznaniu (30 listopada, Fara Poznańska) i w Gdańsku (2 grudnia, Kościół św. Mikołaja).

Telperion, dnia 22.11.2010 o godzinie 10:35

O dzięki Lordzie, przyznam że założyłem że odbędzie się tylko jeden koncert… już edytuję.
Dzięki!

Tom Goold, dnia 22.11.2010 o godzinie 22:32

A ja przypomnę, że to nie pierwsza wizyta Moyi Brennan w Polsce. Clannad w 2008 roku wystąpił na koncertach w Sopocie i Sosnowcu. Na tym ostatnim oczywiście byłem:)

Morfinnel, dnia 28.11.2010 o godzinie 12:16

Naprawdę piękna muzyka, aż szkoda, że jej wcześniej nie poznałem. Jej utwory mają naprawdę coś niesamowitego w sobie, po prostu są natchnione. Brak słów.

Dzięki Telperionie, że informujesz nas o takich artystach i ich koncertach.

Galadhorn, dnia 28.11.2010 o godzinie 13:21

Telperionie, my chcemy więcej takich newsów! Ja też jeszcze raz Ci dziękuję!

Zostaw komentarz