Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Tolkien i Walia – nowa książka

Wales flagDokładniej tytuł tej nowej pozycji brzmi; Tolkien i Walia: język, literatura i tożsamość (Tolkien and Wales: Language, Literature and Identity). Krótka nota na stronie amazon.co.uk to jedyna garść informacji jaką do tej pory udało mi się odnaleźć na temat tej książki.
Tolkien napisał kiedyś: kocham Walię – a szczególnie język walijski. Książka odkrywa, jak to umiłowanie Walii przez profesora wpłynęło na jego spojrzenie na język, aspekty jego spuścizny pisarskiej i znaczenie angielskiej tożsamości. Opisuje, pełniej niż dotychczas, rozmiar i głębię zależności Tolkiena z językiem walijskim i walijską  literaturą. Udowadnia, nierozerwalną więź między umiłowaniem Walii i języka walijskiego a umiłowaniem i przynależnością do Anglii.
Zagadnienia w Tolkien i Walia odnoszą się do pisarskich jak i naukowych prac profesora uwzględniając niektóre z często pomijanych tekstów.

Autor: Dr Carl  Phelpstead
Ilość stron: 224
Cena: 19£
Dostępna w maju 2011

Kategorie wpisu: Informacje medialne, Nowości wydawnicze

1 komentarz do wpisu "Tolkien i Walia – nowa książka"

Galadhorn, dnia 18.11.2010 o godzinie 15:54

Ciekawa pozycja. Interesujące jak głęboko autor zbada temat, bo już naprawdę wiele wiemy na temat „Tolkien a sprawa walijska”.

Zostaw komentarz