Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Gwaihir zaprasza do współpracy!

gwRedakcja Gwaihira poszukuje materiałów do następnego numeru periodyku. A będzie to numer szczególny, gdyż ma się ukazać z okazji EUROCONU. W związku z tym czeka nas więcej pracy i chcemy by był on szczególną wizytówką całego fandomu tolkienowskiego w Polsce. Chcemy dotrzeć z naszym głosem na cały świat, a przynajmniej do wszystkich zainteresowanych uczestników EUROCONU. Dlatego już teraz poszukujemy chętnych do współpracy przy tworzeniu tego numeru.

W związku z międzynarodowym charakterem imprezy nowy numer Gwaihira będzie wielojęzyczny. Poza artykułami w języku polskim chcemy, aby ukazały się także artykuły po angielsku, może także w innych językach (np. po czesku). Dodatkowo prosimy o przygotowanie około półstronicowego streszczenia każdego artykułu, najlepiej w angielskim dla artykułów polskich i polskim dla artykułów angielskich. Prosimy, aby w miarę możliwości streszczenie było przygotowane bądź przejrzane przez osobę kompetentną w danym języku. Także artykuł, jeżeli to możliwe, proszę dać do sprawdzenia przez kogoś kompetentnego w kwestiach językowych. Tytuł artykułu proszę podać w języku angielskim, polskim i języku streszczenia (jeżeli byłoby w innym). Wszystkie te działania ułatwią nam pracę nad nowym numerem.

W kwestiach merytorycznych przypominamy, że ambicją Gwaihira jest pełnienie roli periodyku naukowego poświęconego tolkienistyce i szerzej literaturze fantasy (a szczególnie twórczości związanej z grupą Inklingów), a także kwestiami związanymi z tymi dziedzinami. Dlatego prosimy o zachowanie, w miarę możliwości, naukowego charakteru artykułów.

Kontakt: gwaihir@elendili.pl

Redaktor naczelny

Jan „Galhen” Oko

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Informacje medialne

3 Komentarzy do wpisu "Gwaihir zaprasza do współpracy!"

Janusz "Ivellios" Kamieński, dnia 23.02.2010 o godzinie 15:29

Trzymam kciuki za Gwaihira :) Dobrze, że mamy na polskiej ziemii pisma bardziej amatorskie i takie typowo naukowe, każdy ma coś dla siebie! Kiedy ma miejsce Eurocon? Czy równocześnie będzie można zamówić Gwaihira?

Tom Goold, dnia 24.02.2010 o godzinie 8:21

Tricon odbędzie się w końcu sierpnia w polskim i czeskim Cieszynie. Zapraszamy na oficjalną stronę konwentu: http://tricon.info/?lang=pl. Akredytację warto zapłacić do końca marca, bo po tym terminie jej wysokość będzie stopniowo wzrastać.

Galadhorn, dnia 24.02.2010 o godzinie 8:53

Przydałby się już może jakiś news o Triconie! :)

Zostaw komentarz