Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Tolkien Ensemble i ich Hobbit

Coraz częściej inicjatywy okołotolkienowskie związane są z książkowym Hobbitem. Zapewne dzieje się tak za sprawą filmowej adaptacji Hobbita, która przygotowywana przez team Jacksona i Del Toro, co rusz daje o sobie słyszeć w mediach.

Tym razem zaskoczyła nas słynna grupa muzyczna The Tolkien Ensemble (pisaliśmy już o niej na przykład tutaj) oraz sir Christopher Lee. Obejrzyjmy wspólnie fragmenty „premiery promenadowej” muzycznej adaptacji Hobbita, którą przygotowali muzycy Tolkien Ensemble. Szkoda, że teksty nie są oryginalne. Czyżby tym razem nie uregulowano prawa do korzystania z tekstów J.R.R. Tolkiena z jego spadkobiercami?


Muzyka – Caspar Reiff i Peter Hall. Gra Danmarks Radio Underholdnings Orchestra, a śpiewa chór pod dyrekcją Davida Firmana. Narratorem jest słynny sir Christopher Lee.

Występują: Nick Keir (Bilbo), Christine Nonbo (Elf Leśny), Paul Dissing (Smaug oraz Gollum), Kurt Ravn (Thorin) Carl Christian Rasmussen (Gandalf) Tom McEwan (Balin).

Gitara – Caspar Reiff, akordeon – Christian Soegaard, skrzypce – Katariina Roth, mandolina – Peter Hall, kontrabas – Katje Nielsen, tancerze i śpiewacy –  Sibeal Hill i Julie Lund

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Twórczość fanów, Utwory Tolkiena, Wydarzenia

Brak komentarzy do wpisu "Tolkien Ensemble i ich Hobbit"

Zostaw komentarz