Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Elves for Life

elves4life„Elves for Life” is a Jef Murray Studios store (link) dedicated to fans of the writings of J.R.R. Tolkien who also respect and defend the sanctity of human life from conception through natural death. All profits received by Jef from „Elves for Life” sales will be donated to Pro Life charities. Read also our text „Tolkien is pro-life” on Elendilion.

Jef Murray (born 1960) is a fantasy artist and illustrator best known for his illustrations of works by J.R.R. Tolkien. His paintings and illustrations appear regularly in Tolkien publications (Amon Hen, Mallorn, and Parma Nole) and in Catholic publications (St. Austin Review and the Georgia Bulletin) worldwide.

„Elfy dla Życia” to specjalny sklepik internetowy (odnośnik) firmy Jef Murray Studios, który stworzono dla miłośników pisarstwa J.R.R. Tolkiena, szanujących i broniących świętości ludzkiego życia od poczęcia po naturalną śmierć. Wszystkie zyski, które pochodzą ze sprzedaży w sklepiku „Elfy dla Życia” przeznaczone zostaną na działaność fundacji pro-life. Zapraszamy też do przeczytania tekstu „Tolkien jest pro-life!” w naszym serwisie.

Jef Murray (ur. 1960) to artysta plastyk, który znany jest najbardziej ze swoich ilustracji do prac J.R.R. Tolkiena. Jego obrazy i ilustracje ukazują się regularnie w czasopismach tolkienowskich (Amon Hen, Mallorn oraz Parma Nole) i w publikacjach katolickich (St. Austin Review oraz Georgia Bulletin).

Kategorie wpisu: In Westron (English), Wydarzenia

2 Komentarzy do wpisu "Elves for Life"

Galadhorn, dnia 29.01.2010 o godzinie 14:41

Jestem bardzo zadowolony, że nasz serwis choć troszkę przyczynił się wśród miłośników Tolkiena w Polsce i zagranicą do uświadomienia i wsparcia takiej wizji Tolkienowskiego dzieła, w której dominuje szacunek dla życia istot rozumnych oraz nie ma poparcia dla nienaturalnych konfiguracji seksualnych. :)

Zdaje się, że byliśmy jednymi z pierwszych, którzy odkryli przed szeroką tolkienowską publicznością piękny tekst „O prawach i obyczajach pośród Eldarów” (w którym jest między innymi mowa o życiu seksualnym Elfów opartym na wierności i dożywotniej monogamii, oraz o traktowaniu istot rozumnych jako pełnej osoby, z prawem do życia – od momentu POCZĘCIA) oraz list Tolkiena, w którym wszelkie niemonogamiczne związki seksualne traktowane są jako wstrętne i dziejące się ‚w Cieniu’ (Listy, tłum. Agnieszka „Evermind” Sylwanowicz, str. 442). Tolkien pewnie nie przewidywał, że na przełomie XX i XXI wieku niektóre państwa rozwinięte (z Wielką Brytanią na czele) zaczną traktować związki homoseksualne (a może niedługo poligamiczne i kazirodcze) jako normę. Pisał raczej o poligamii. Ale takie stwierdzenia, jakie cytowaliśmy tutaj są dziś dla czytelnika co najmniej treścią do zastanowienia. Upieram się przy tezie, że Śródziemie jest światem wartości, którym bliżej do katolicyzmu niż dzisiejszego liberalnego misz-maszu. I że osoba, którą oskarża się o wydumaną „homofobię”, a która po prostu jest za życiem i za niewynaturzoną seksualnością, znajduje w Tolkienowskim Śródziemiu swój azyl.

Dla mnie niezwykłym odkryciem jest też to, że tak wielu miłośników Tolkiena na świecie (np. koledzy Hostetter, Tikka, Murray, Duriez i in. sławne nazwiska) łączy ten sam system wartości, często ta sama wiara… Bardzo pocieszający fakt w świecie, w którym wartości stawia się dziś tak często do góry nogami.

tallis, dnia 29.01.2010 o godzinie 18:04

zaczną traktować związki homoseksualne (a może niedługo poligamiczne i kazirodcze) jako normę.

Poligamiczne już tak traktują, tam gdzie dano emigrantom wybór miedzy prawem rodzinnym naszym a prawem islamskim.
poz :)
tal

Zostaw komentarz