Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Plenery Hobbita również w Polsce?

Czy możliwe jest by ekipa filmowego Hobbita zawitała również do Polski? Jak donosi strona internetowa nowaruda24.pl w podziemiach poniemieckiego kompleksu Osówka w Głuszycy koło Wałbrzycha trwają właśnie zdjęcia do filmu Czeluskin. Producentką filmu jest Marianna Rowińska, która przed trzema laty przygotowywała dokumentację do polskich plenerów Opowieści z Narnii. Księcia Kaspiana i zwiedzała sztolnie kompleksu Riese w Górach Sowich.

wozek_2s

Jak teraz zdradziła, towarzyszył jej wtedy Grant Major, jeden ze scenografów z ekipy Petera Jacksona, który miał wyrazić opinię, że Osówka to „dla filmowców najlepsze podziemia na świecie”. Jak twierdzi Rowińska – jest szansa, że Major powróci tutaj by kręcić filmowego Hobbita. Czy to możliwe, że ten news okaże się prawdą? Nie tak dawno w pobliskie Góry Stołowe zawitała przecież ekipa Opowieści z Narnii.

Źródło: nowaruda24.pl (za nadesłanie linka dziękuję Szymonowi)

Kategorie wpisu: Informacje medialne, Wydarzenia

1 komentarz do wpisu "Plenery Hobbita również w Polsce?"

Adanedhel, dnia 27.03.2009 o godzinie 11:00

W Sieci już kilka lat temu pojawiła sie informacja, ze Peter Jackson odwiedził Puszczę Białowieską, gdzie zdecydował się kręcić Mroczną Puszczę. Gdyby obie te informacje były prawdziwe… No, no, mielibyśmy połowę filmu w Polsce. Ciekawe, czy do nas też zaczną zjeżdżać się fani z całego świata, jak do Nowej Zelandii. :)

Zostaw komentarz