Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Rivendell Bicycle Works rowery dla elfa i nie tylko…

Czasami wyszukując dla Was ciekawostek natrafiam na przedziwne – w luźny sposób powiązane z Tolkienem – strony internetowe, niektóre z nich warte są przyjrzenia się im bliżej, inne pozostawiają niesmak bądź rozczarowują. Wczoraj całkowicie przypadkowo (jak zwykle), natrafiłem na stronę firmy Rivendell Bicycle Works. Pomyślałem, że być możne niektórych z Was zainteresuje taka ciekawostka, ja sam (bardzo lubię rowerowe przejażdżki) spędziłem tam kilka chwil podziwiając unikalne i przepięknie wykonane rowery. Sama nazwa przykuwa uwagę, design jest moim zdaniem naprawdę wyjątkowy, a imiona rowerów – jak Bombadil, Legolas czy Quickbeam radują oko i wywołują uśmiech na twarzy.

Ciesze się że te rowery nie są produkowane w Chinach w ilości milion sztuk dziennie, wręcz przeciwnie, wszystkie są wykonywane w całości ręcznie i często na życzenie klienta, przez to maja inny, oryginalny charakter. Oczywiście cena tez jest unikalna… (od 1000$ do 2700$)

Ta mała firma powstała w 1994 roku, jej założycielem jest Grant Petersen.
Szkoda że nie produkują rowerów dla hobbitów, pewnie były by śliczne…

Taka ot ciekawostka…

Kategorie wpisu: Tolkienowski internet

3 Komentarzy do wpisu "Rivendell Bicycle Works rowery dla elfa i nie tylko…"

Galadhorn, dnia 25.11.2008 o godzinie 0:39

Zamiast nowego auta powinienem był pomyśleć o nowym, tolkienowskim rowerze :-) Gdyby świat był trochę bardziej podobny do Śródziemia, a bycie zmotoryzowanym nie było w mojej sytuacji tak konieczne jak jest obecnie, to naprawdę wolałbym taki – choć drogi – rower.

I kurcze, nigdy nie słyszałem o Rivendell Bicycle Works. Telperionie, wielkie Ci dzięki za taką wiadomość. Witaj po powrocie z Dalekiego Zachodu :-)

Telperion, dnia 25.11.2008 o godzinie 1:29

Ciekawe co na to TE, możne Krzysiek dostał Bombadila w prezencie? 😉

Galadhorn, dnia 25.11.2008 o godzinie 1:35

Może Tolkienowie są ekologistami i wspierają takie inicjatywy, ignorując naruszenie praw autorskich, żeby uchronić ziemię przed katastrofą klimatyczną? 😀

Zostaw komentarz