Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Hobbiton, czyli Hobbit nadaje ton

Interesujące zmiany zaszły na znanej polskiej witrynie tolkienowskiej Hobbiton. Administratorzy strony, czyli elfy i Nifrodel, dokonali przede wszystkim zmiany szaty graficznej i sprawili, że witryna jest obecnie dwujęzyczna (można przejść od wersji polskiej do angielskiej). Tak obecnie Hobbiton wygląda:

Nowy widok Hobbitonu

Baner serwisuSam elfy (Marek Śliwiński, który znany jest też pod pseudonimem Goku) jest kolekcjonerem tolkienaliów. Posiada jedną z największych na świecie kolekcji wydań książki Hobbit. Teraz, dzięki nowej podstronie Hobbitonu pt. Babel Hobbits możemy poznać tę niezwykłą kolekcję, a przy okazji przekonać się o fantazji wielu zagranicznych wydawców. Aktualnie jest tam 99 książek w 44 językach, a aż 25 z nich to pierwsze wydania. Autor podstrony, czyli elfy, informuje, że zeskanował aż 1614 ilustracji z zebranych przez siebie wydań i wszystkie one są obecnie do obejrzenia w jego nowej witrynie. Zapraszamy wszystkich na Babel Hobbits, a samemu Kolekcjonerowi gratulujemy imponującego zbioru.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Informacje medialne, Tolkienowski internet

3 Komentarzy do wpisu "Hobbiton, czyli Hobbit nadaje ton"

Telperion, dnia 12.08.2008 o godzinie 11:57

Piękna nowa szata, bardzo klimatyczna…
Natomiast kolekcja elfów jest naprawdę imponująca!
Pozdrawiam

Tornene, dnia 12.08.2008 o godzinie 16:18

Sam zbieram nie-zawsze-potrzebne-z-logicznego-punktu-widzenia wydania książek Tolkiena w różnych językach i rzec muszę, że podziwiam kolekcję. Brawo!

Tom Goold, dnia 12.08.2008 o godzinie 20:06

Naprawdę ciekawa strona, świetny pomysł i realizacja!

Zostaw komentarz