Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Wieści z katowickiego smajala

Redakcja w niepełnym składzie: Marigold, Tom Goold, Shani, Galhen i GaladhornWczoraj w gościnnej plebanii kościoła przy ulicy Nasypowej w katowickim Brynowie odbyło się kolejne spotkanie członków Sekcji Tolkienowskiej ŚKF oraz zaprzyjaźnionych użytkowników forum Elendilich. Gospodarzem spotkania był ks. Jan Oko, znany szerzej w środowisku tolkienowskim jako Galhen – obecny redaktor naczelny magazynu tolkienowskiego Gwaihir. Redakcja Gwaihira przedstawiła oddawany za tydzień do druku 9 numer najstarszego fanzinu tolkienowskiego w Polsce (zdjęcie obok – atmosfera szampańska…), a samo spotkanie było okazją do dyskusji, wymiany poglądów, żartów. Członkowie redakcji ustalili profil kolejnych numerów Gwaihira jako rocznika mitopeicznego o naukowym charakterze, otwartego na twórczość innych wybitnych pisarzy. Wszystkich obecnych ucieszyła również deklaracja Galadhorna, który zapowiedział swój aktywny powrót do uczestnictwa w inicjatywach Parmadili i w przyszłości również do Sekcji Tolkienowskiej. Kilka godzin upłynęło w iście hobbickiej atmosferze.   Dziękujemy wszystkim przybyłym i zapraszamy na kolejne spotkania, których terminy ogłaszamy zawsze na Niezapomince.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski

5 Komentarzy do wpisu "Wieści z katowickiego smajala"

M.L., dnia 09.08.2008 o godzinie 10:41

Gratulacje dla Galhena i calej redakcji, za odrodzenie Gwaihira, po długim niebycie.
Życzę redakcji powodzenia na przyszłość!!!

Galadhorn, dnia 09.08.2008 o godzinie 11:11

Dziękujemy. Ale paternalistyczny ton nie jest potrzebny.

Co do powrotu do działań Parmadilich, Parmadilem będąc przez tyle lat, być nim się nie przestaje nawet po formalnej utracie członkostwa w ŚKF… :-)

Feahisim, dnia 09.08.2008 o godzinie 18:04

Proszę, proszę. I znów znajome twarze, i znów wspomnienia.

Halcatra, dnia 10.08.2008 o godzinie 13:30

Galadhornie, zawsze można też znów uzyskać oficjalne członkostwo. 😉

Galhen, dnia 19.08.2008 o godzinie 17:02

Cieszę się, że udało się z pomocą Opatrzności doprowadzić ten numer do końca. Dziękuję autorom artykułów, wszystkim, którzy dokonywali korekty (jestem pełen podziwu wobec waszej pracy). Jednocześnie zapewniam, że już rozpoczynamy prace przygotowawcze do następnego numeru :)

Zostaw komentarz