Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Trpljenje mladega Túrina

Film animowany Cierpienia młodego Túrina wykonany przez słoweńskie społeczeństwo tolkienowskie Gil-Galad. Został przedstawiony podczas tolkienowskiego konwentu TolkienThing 2008 w Niemczech i cieszył się wielkim powodzeniem. Enjoy :-)

Kliknij by obejrzeć film

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Twórczość fanów

6 Komentarzy do wpisu "Trpljenje mladega Túrina"

Tornene, dnia 15.07.2008 o godzinie 14:02

Ile w tym filmie przemocy! Ile niepotrzebnej nienawiści! Ile pogardy na tle rasowym! Podobało mi się 😛 Naprawdę zacna amatorska produkcja.

Conducator, dnia 15.07.2008 o godzinie 18:26

😀 😀 Jak zwykle, Torneniuszu, trafiasz w same sedno. Produkcja jest rewelacyjna, najbardziej podobają mi się sceny z udziałem Glaurunga czy raczej z udziałem jego gałek ocznych.

Tornene, dnia 15.07.2008 o godzinie 21:50

A mnie chyba chwytająca za serce scena znęcania się nad poślednim krasnoludem, który i tak nic by Turinowi nie powiedział… Jak mógł, skoro był mimem?!!!… :) [lol] :) .

Encaitar, dnia 15.07.2008 o godzinie 23:08

A mnie powalił dramatyczny moment śmierci Belega 😛 Przydałyby się tylko jakieś napisy, bo nawet pomimo pokrewieństwa naszych języków momentami mam problemy w zrozumieniu lektora…

Eresse, dnia 17.07.2008 o godzinie 23:02

Ojej, jakoś mi za dużo tego zabijania… pomimo ciekawej koncepcji brakuje w moim odczuciu tego „smaku” tolkienowskiej opowiesci, tego nastroju…tajemnicy i uroku nawet w najbardziej zaiwłych losach…ale przecież to tylko krótki filmik:) i te oczy:) pozdrawiam:)

Elendilion - Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Oczami Bilba Bagginsa - kolejna animacja Ga’arga, dnia 20.07.2008 o godzinie 13:19

[…] Niedawno Hyalma pisała o humorystycznym filmie słoweńskich animatorów, który przedstawiał koleje losów syna Húrina – nosił on tytuł Cierpienia młodego Túrina. Dziś zapraszamy Was do obejrzenia kolejnej produkcji Petra Gabera (Ga’arga) pt. Utrinki iz zavetja (’Spoglądając ze schronienia’). Piękna animacja, która z perspektywy Bilba pokazuje towarzyszy wspólnej wędrówki w czasie postoju. Widzimy Gandalfa, krasnoludy, ognisko,  kuce, leśny krajobraz… […]

Zostaw komentarz