Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Zahcon 2008

zahcon.jpg

Informacja pochodzi ze strony internetowej organizatorów Festiwalu Fantastyki Zahcon.

W nowym miejscu, z nowym zapałem, powraca do Torunia długo oczekiwany Festiwal Fantastyki Zahcon. Organizacją zajmuje się toruńskie Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki Mithost oraz wolni strzelcy, we współpracy z Centrum Kultury Zamek Krzyżacki. Festiwal odbędzie się w dniach 5-7 września (piątek, sobota, niedziela) w Toruniu, w Szkole Podstawowej Nr 1 (ulica Wielkie Garbary) i na terenie ruin zamku krzyżackiego.

Koszt wejściówki postaramy się utrzymać na bardzo przyjaznym poziomie. Celujemy w okolice 20 złotych, a może nawet uda się obniżyć kwotę. W cenę wliczona będzie możliwość noclegu w salach zbiorowych w szkole.

Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę opiekuna na udział w konwencie. Formularz takiej zgody będzie można niedługo ściągnąć z naszej strony.

Program Zahconu 2008 wypełnią prelekcje popularnonaukowe nawiązujące do fantastyki (historia, militaria, folklor, religie i mitologie, astronomia, najnowsze cuda fizyki, biologii, informatyki…), prelekcje fantastyczne (o literaturze, filmie, komiksie, grach…), warsztaty erpegowe i filmowe, konkursy, LARPy, rozgrywki karciane i planszówkowe oraz imprezy i pokazy w plenerze.
Masz jakieś pomysły? Chcesz współtworzyć program? Wyślij zgłoszenie albo opisz swój pomysł na forum.

Na stronie internetowej Festiwalu Fantastyki Zahcon, znajdziecie wiele praktycznych informacji oraz program (który pojawi się już wkrótce), galerię zdjęć z poprzednich spotkań, regulamin oraz FAQ.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski

1 komentarz do wpisu "Zahcon 2008"

Halcatra, dnia 09.07.2008 o godzinie 15:30

Warto dodać, że w organizatorskich planach są już prelekcje tolkienowskie i powiązane 😀

Zostaw komentarz