Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Hobbit nie będzie Władcą Pierścieni dla dzieci

hobbit.jpgSerwis NiezłeKino.pl dostarcza kolejnych informacji na temat ekranizacji Hobbita. Okazuje się, że reżyser – Guillermo del Toro – nie chce zachować dziecięcego klimatu powieści, odwołując się do trzeciej części książki:

W trzeciej części książki klimat robi się ponury i przez to trudno nazwać go familijnym.

Ponadto reżyser obiecuje sporo nowych kreatur podkreślając jednocześnie, że pozostanie wiernym Tolkienowi i wizji Petera Jacksona. Miejmy nadzieję – przecież na ręce będzie patrzyć mu spora część fanów.

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie

4 Komentarzy do wpisu "Hobbit nie będzie Władcą Pierścieni dla dzieci"

Eruanno, dnia 03.07.2008 o godzinie 16:38

„Ponadto reżyser obiecuje sporo nowych kreatur podkreślając jednocześnie, że pozostanie wiernym Tolkienowi i wizji Petera Jacksona.”

Przecież to są same sprzeczności. Ciekawe co z tego wyniknie…

zx, dnia 03.07.2008 o godzinie 16:52

Eruanno: Cóż no… nie koniecznie. Dałoby się ładnie połączyć ambicje Del Toro i tolkienowskiech ducha. Te nowe kreatury przecież nie muszą być nowe w sensie ‚jakich nigdzie cześniej nie było’, a mogą być ‚nowe’ bo nie widziane w poprzednich filmach. Tylko hmmm… niby które. Ja tam mam nadzieję, że PJ faktycznie nie pozwoli tego zepsuć.

Elvarel, dnia 03.07.2008 o godzinie 19:13

Z tego co słyszałam o del Toro, to ostro bym się zdziwiła, gdyby chciał zachować przyjemny klimat. Trzymajmy kciuki, żeby z tego nie zrobił półhorroru…

Nolimon, dnia 03.07.2008 o godzinie 22:05

Myślę, że pająki, wargowie, gadające ptaki, walczące nietoperze no i smok powinny wystarczyć 😀

Zostaw komentarz