Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

LOTRO – to już rok

Book 1324 kwietnia 2007 roku odbyła się światowa premiera gry Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, która pozwoliła ogromnym rzeszom fanów książek Tolkiena zamieszkać w wirtualnym Śródziemiu. Od tamtego czasu studio Turbine nieustannie dopracowuje grę, dodając coraz to nowsze rozdziały do stworzonej przez siebie opowieści. A z okazji rocznicy premiery, przyszykowali dla fanów coś ekstra.
Na początku warto wspomnieć o kolejnej księdze, zatytułowanej Book 13: Doom of the Last-king. Dzięki niej, gracz może wyruszyć na mroźne tereny Forochelu. A także po raz pierwszy zobaczyć ocean. Dodano również ciekawą umiejętność. Od dziś podróżujący po Śródziemiu bohaterowie mogą… łowić ryby. Z ryb będzie można przyrządzać potrawy lub wieszać je jako trofea w domach. Zwolennicy ciemnej strony mocy dostaną nową klasę do trybu Monster Play. Jest nią Orc Defiler, pełniący rolę uzdrowiciela. Poza wspomnianymi usprawnieniami, dodano oczywiście szereg misji związanych z wyprawą do Forochelu, możliwość wspomożenia Lossothów, nowa broń, nowych przeciwników itp.
To jednak nie wszystko. Dla graczy, którzy kiedyś grali w LOTRO, ale z jakiegoś powodu zrezygnowali, zostanie dana możliwość powrotu do gry za darmo przez 5 dni, by mogli się przekonać, jak bardzo wirtualne Śródziemie się zmieniło. Ich konta zostaną ponownie uaktywnione 8 maja.
Jest też dobra wiadomość dla tych największych fanów gry. Ponownie zostanie udostępniona możliwość zakupienia wieczystego abonamentu. Za 199 dolarów gracz może zapomnieć o jakichkolwiek dalszych opłatach związanych z grą. No, może nie licząc zakupu dodatków w stylu Mines of Moria. Może się wydawać, że 199 dolarów to spora kwota. Jednak jakby to dokładnie przeliczyć, to koszt około 13 miesięcy gry. Jeżeli ktoś planuje spędzić w grze więcej czasu, taki abonament może być dla niego całkiem dobrym rozwiązaniem.
Dodatkowo, przez cały czas obchodów urodzin, potwory będą gubić rzadkie przedmioty, które będzie można wymienić na urodzinową paczkę.

Kategorie wpisu: Gry tolkienowskie

1 komentarz do wpisu "LOTRO – to już rok"

Telperion, dnia 25.04.2008 o godzinie 21:32

Lordzie Ya wielkie dzięki za tego newsa… Nie gram w tą grę, ale przyznam, że twórcy Lord of the Rings Online przygotowali rzeczywiście świetne niespodzianki urodzinowe.

Zostaw komentarz