Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Fornost i Zmierzch Dunedainów

 

Informacja pochodzi ze strony internetowej Strażników Północy.

fornost.jpg

Z niezmierną radością pragniemy obwieścić, że w dniach 28 lipca – 3 sierpnia, w okolicach Nowego Sącza, odbędzie się pierwsza edycja konwentu fantastycznego, Fornostu. Jest nam tym przyjemniej, że to my, Strażnicy Północy, jesteśmy jego organizatorami.

Fornost to konwent terenowy, oczywiście utrzymany w konwencji tolkienowskiej, w trakcie którego odbywa się masa gier terenowych, turniejów, konkursów i innych atrakcji. Pole namiotowe umiejscowione jest w pobliżu rzeki, w cieniu drzew u podnóża wzgórz. Trudno o bardziej malownicze miejsce, ale w końcu to Beskidy, nie mogło być inaczej.

Główną atrakcją konwentu jest dwudniowa gra terenowa, w której na ponad 24 godziny (bez przerwy!) wcielimy się w postacie znane z III Ery Śródziemia. LARP Zmierzch Dunedainów jest przedsięwzięciem niezwykłym na skalę Polską i już choćby dlatego warto na Fornost przyjechać. Do tego dodajmy mnogość atrakcji, świetną atmosferę, doskonałe warunki i… Czy trzeba coś więcej dodawać?

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z planowanym programem imprezy, opisem miejsca, w którym zlokalizowany będzie obóz oraz w którym rozegrane zostaną gry terenowe, a także z wszelkimi innymi informacjami, które będą się pojawiały na temat naszych licznych atrakcji. Więcej informacji znajdziecie w dziale Fornost.

Odwiedźcie koniecznie stronę Strażników Północy. Znajdziecie tam szczegółowy program konwentu, praktyczne porady dla uczestników, dokładny opis miejsca gdzie odbędzie się Fornost oraz odpowiedzi na wszelkie nurtujące Was pytania odnośnie tej imprezy. Organizatorom życzymy powodzenia!

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Informacje medialne, Wydarzenia

3 Komentarzy do wpisu "Fornost i Zmierzch Dunedainów…"

Meadhros, dnia 24.04.2008 o godzinie 15:44

Ktoś z elendilich się wybiera? :)

Ja niestety nie moge, gdyż termin Fornostu koryguje mi z obozem harcerskim… :/

Turin, dnia 02.05.2008 o godzinie 15:52

Witam :)
Widzę, że Elendilion jest szybszy od nas, pomimo, że to my jesteśmy organizatorami Fornostu :) Cóż, skoro nie muszę pisać ogłoszenia o konwencie, to pozostaje mi jedynie serdecznie wszystkich, w imieniu RotN, zaprosić. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli twórcy i użytkownicy jednej z najpopularniejszych tolkienowskich stron internetowych zaszczycą nas swoją obecnością :)

Telperion, dnia 06.05.2008 o godzinie 15:01

Świetna inicjatywa, gratuluje pomysłu i bardzo dobrego przygotowania (program, poradnik itd na stronie strażników…) Kto wie, może nadejdzie czas, kiedy trzeba będzie wdziać szaty Strażnika i przybyć na Fornost… 😀

Zostaw komentarz