Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Dzieci Húrina w filmowej wizji fanów

Na YouTube pojawił się już dość dawno temu filmik The Children of Húrin, będący kompilacją innych filmowych dzieł fantasy do muzyki Howarda Shore’a i innych kompozytorów. Przypomnieli o nim ostatnio forumowicze Hobbitonu (tutaj). Miłego oglądania. Komentarze mile widziane. Kto wymieni wszystkie użyte do kompilacji filmy i wątki muzyczne?

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Twórczość fanów

3 Komentarzy do wpisu "Dzieci Húrina w filmowej wizji fanów"

Firenzo, dnia 26.03.2008 o godzinie 23:40

Bardzo fajnie zrobiona kompilacja. Czuje się klimat Śródziemia. Mi udało się rozpoznać fragmenty z filmów Braveheart, Trzynasty Wojownik, Król Artur i Drużyna Pierścienia oczywiście. To chyba tyle z mojej strony :)
Pozdrawiam

Tallis Keeton, dnia 27.03.2008 o godzinie 1:22

Bardzo fajny klip. :) Wiele z postaci by sie nadawało do filmu z DH. Rozpoznaje tam 13 wojownika, Misję, Króla Arthura, Władcę Pierscieni, Willowa, Bravehearta, Legendę, Aleksandra, Królestwo niebieskie, Dracule, Ostatniego mohikanina, Gladiatora, Pasje. Lot przez chmury podswietlone na niebiesko w jednym ujeciu to możliwe, że to Nie kończaca sie historia ale pewnosci nie mam. Widok jakby szkockiego zamku w nocy z ogniskiem to może być Nieśmiertelny chyba. Na pewno są 4 ujęcia z Podróży do Nowej Ziemi (oryginalnie The New World – to te ujęcia z tym gosciem co grał Aleksandra). Ten siwy dziadek z workiem na plecach jako Mim to może być z niemieckiego filmu tv Pierscien Nibelungów – na dvd takze jako Klątwa pierscienia, czy jakos tak. Siwego dziadka widac wyrazniej na tle dużego głazu w 5.25 – niech mi kto powie skąd on jest? :) Bo mnie to zeżre 😀 Możliwe, że siwy dziadek to z nowego Ksiecia Kaspiana? Samotne drzewko na 5.55? Skąd jest? A jezdziec w kamiennym wawozie w zachodzacym sloncu na 6.02 skąd? Może Conan? Skąd jest paskudna rzezba smoka na 6.43? Może Conan lub Władca zwierzat? Pojawiajacy sie jako nastepny Glaurung wydaje mi się, że także z Pierscienia Nibelungów. A ta biegnąca miedzy niebieskimi kolumnami na 6.58 to nie wiem skąd.
Skąd wzięli Dorlasa na 7.06 i Nienor na 7.11?
poz :)
tal

Nolimon, dnia 28.03.2008 o godzinie 18:24

Eru, Eru, Eruuu. Genialne. Fantastyczne. Rewelacyjne.

Jak teraz nakręcą to inaczej to będę miał niesmak 😛
Chcę do kina na „Narn” :(( A tu jeszcze tyle czekania na „Hobbita” najpierw, a potem znów kłótnie o kasę i parę lat przerwy :((
„Narn” można się spodziewać za jakieś 10 lat ://

Zostaw komentarz