Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Słynny musical tylko do czerwca!

Źródło: Broadway.com

Niestety, jak donoszą liczne serwisy poświęcone sztuce musicalu, znany naszym czytelnikom z opisów i recenzji, a wyruszającym na naszą wyprawę do Anglii w kwietniu zapewne z doświadczenia (bilety już kupione!), spektakl muzyczny The Lord of the Rings pojawi się na deskach Theatre Royal przy Drury Lane w londyńskim Covent Garden 19 czerwca b.r. po raz ostatni, po zaledwie 492 pokazach.

Spektakl, który po raz pierwszy pojawił się na scenie 19 czerwca 2007 r. bazuje na powieści Tolkiena pt. Władca Pierścieni. Opisaliśmy go dokładnie tutaj. Muzykę do tego znanego tolkienistom musicalu skomponował A. R. Rahman i grupa muzyczna z Finlandii Värttinä z Christopherem Nightingale’m. Produkcja, jedna z najdroższych musicalowych produkcji w historii, nastąpiła tuż po 70. rocznicy rozpoczęcia pisania książkowego arcydzieła Tolkiena i po 50. rocznicy jego wydania.

Producenci myślą teraz o stworzeniu wersji niemieckojęzycznej i przeniesieniu spektaklu do Niemiec w listopadzie 2009 r., a także o tour w Nowej Zelandii, Australii i na Dalekim Wschodzie.

Musical The Lord of the Rings, w którym bierze udział 50 osób głównej obsady i w którym zastosowano bardzo nowoczesne, „czarodziejskie” technologie i triki, kosztował około 12 i pół miliona funtów szterlingów, co plasuje go na pierwszym miejscu wśród najdroższych produkcji londyńskiego West Endu.

Kategorie wpisu: Informacje medialne

3 Komentarzy do wpisu "Słynny musical tylko do czerwca!"

Galadhorn, dnia 29.04.2008 o godzinie 21:35

Potwierdzam tę informację. Byłem kilka dni temu w teatrze na Drury Lane i info jest na 1000% prawdziwe. Musical jest do czerwca i ani chwili dłużej. A zatem jeżeli ktoś jeszcze nie widział w Londynie, serdecznie zachęcam!

Lord Ya, dnia 30.04.2008 o godzinie 6:48

Obawiam się Galadhornie, że pomyliłeś nazwę miesiąca. Na lotr.com. wśród informacji prasowych jest taki tekst:
„The Musical Spectacular “THE LORD OF THE RINGS” will complete its run at the Theatre Royal Drury Lane, London on 19 July, 2008 after 492 performances.” A nie „on 19 June”. Zresztą, jak wybieram kupowanie biletów on-line, to ostatni termin też jest 19 lipca, tym razem liczbowo :).
Co jednak niewiele zmienia, jesienny wypad na spektakl odpada. Choć ten dodatkowy miesiąc, to już wakacje, co jakąś zaletą już chyba jest.

Galadhorn, dnia 02.05.2008 o godzinie 19:43

Pelna racja! Jak wroce do domu, musze to poprawic. Pozdrowienia z Alp!

Zostaw komentarz