Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Oscary 2008

oscar.jpgNiedawno ogłoszono nominacje do Oscarów. W gronie nominowanych, znaleźli się również aktorzy znani z filmowej trylogii The Lord of the Rings. Są nimi: Viggo Mortensen za Eastern Promises oraz Cate Blanchett za kreacje aktorską w filmie− Elizabeth: Złoty wiek.

Szanse na Oscara w kategorii najlepszy aktor mają (poza V.Mortensenem) George Clooney (Michael Clayton), Daniel Day (Lewis), Johnny Depp (Sweeney Todd) i Tommy Lee Jones (W Dolinie Elah).

Zaś miano najlepszej aktorki ma szansę (poza C. Blanchett) uzyskać Julie Christie (Away From Her), Ellen Page (Juno), Marion Cotillard (Niczego nie żałuję) i Laura Linney (The Savages).

Cate Blanchett została nominowana do Oscara także jako aktorka drugoplanowa za rolę w filmie I’m Not There.

O tym, czy fimowy Aragorn (Viggo Mortensen) i Galadriela (Cate Blanchett) zdobędą statuetki, przekonamy się już niebawem.

Kategorie wpisu: Informacje medialne

2 Komentarzy do wpisu "Oscary 2008"

Morwen, dnia 30.01.2008 o godzinie 21:01

Viggo Mortensen bardzo zasłużenie dostał nominację. Szkoda tylko, że nikt (prawie) nie zna lub nie kojarzy tego utalentowanego aktora. Przypomniała mi się właśnie scena z TVN24, kiedy pan Pałasiński skomentował nominacje do Oskara za rolę męską w mniej więcej ten sposób: „Nominowani są G. Clooney, J. Depp oraz Viggo Mort… jakiśtam. Nie znam tego aktora.” Zaznaczam, że nie jest to dosłowny cytat. Moim zdaniem to trochę żałosne, bo jak już się w telewizji coś komentuje (szczególnie w tym tonie, jak pan Pałasiński, który uważa, że wszystko wie i wszędzie był), to lepiej się przygotować przed programem.

eowyn, dnia 01.02.2008 o godzinie 13:15

Pozostaje mieć nadzieję, że ogłaszając, iż Oscara zdobył Viggo pan Pałasiński nauczy się czytać nazwisko. 😀

Zostaw komentarz