Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Zwycięzcy Imperishable Flame Awards za rok 2007

Źródło: The Tolkien Library

The North East Tolkien Society (w USA, związane organizacyjnie z Tolkien Society i Mythopoeic Society) ogłosiło tegorocznych laureatów nagrody Imperishable Flame Awards (‚Nagroda Ognia Nieugaszonego’). Jak każdego roku, nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: (1) Tolkien/Inklings Scholarship (‚Praca badawcza nad Tolkienem/Inklingami’); (2) Tolkien/Inklings Inspired Fan Community Award (‚Pziałalność fanowska na polu tolkienistyki/inklingologii’); (2) Tolkien/Inklings Inspired Creativity (‚Twórczość zainspirowana Tolkienem/Inklingami’). Nasze gratulacje dla zwycięzców! A zostali nimi:

Kategoria 1: Tolkien/Inklings Scholarship:

Diana Pavlac Glyer za The Company They Keep: C.S. Lewis, J.R.R. Tolkien as Writers in Community – 168 głosów.

Pisaliśmy o tej książce tutaj. Będzie ona najpewniej jednym z najważniejszych źródeł, jeżeli ktoś bada twórczość i biografie Inklingów. Sama autorka uchodzi za bardzo sympatyczną, przyjazną, chętną do rozmów osobę. Jest mamą wychowującą dwoje dzieci.


Kategoria 2: Tolkien/Inklings Inspired Creativity
:

James Dunning: 40 Years of Tolkien Art (’40 lat sztuki tolkienowskiej’) – 90 głosów.

James Dunning od 40 lat pasjonuje się Tolkienem. W tym czasie stworzył też wiele grafik opisujących jego wrażenia ze Śródziemia. Jego twórczość naśladuje techniki, które w swoich grafikach stosował J.R.R. Tolkien. Prace są proste, odrzucają realizm znany ze sztuki Nasmitha czy Howe’a. Za to znajdziemy w nich wiele lekkości, bezpretensjonalności i mnóstwo szczegółów. Dzięki tej nagrodzie na pewno wielu ludzi usłyszy po raz pierwszy o Dunningu.

Most w Khazad-dum - grafika z The Tolkien Library

Kategoria 3: Tolkien/Inkling Fan Community Award:

Pieter Collier i Hyarion (Organizatorzy imprezy ‚Children of Húrin Release Party’) – 147 głosów.

O tej imprezie pisaliśmy tutaj.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski

Brak komentarzy do wpisu "Zwycięzcy Imperishable Flame Awards za rok 2007"

Zostaw komentarz