Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Walkiria, bogini i wojowniczka, czyli Mythcon 39

Przyszłoroczna konferencja Mythopoeic Society (Towarzystwa Mitopeicznego) odbędzie się w Central Connecticut State University, w New Britain w stanie Connecticut (USA) w dniach 15-18 sierpnia 2008. Będzie to już 39. Mythcon, bo tak nosi od lat nazwę ta doroczna konferencja. W przyszłym roku miłośnicy twórczości mitopeicznej spotkają się pod hasłem “The Valkyrie and the Goddess: The Warrior Woman in Fantasy” (‚Walkiria i bogini: kobieta wojowniczka w literaturze fantasy’). Ogłoszono już gości honorowych:

Marjorie Burns, profesor języka angielskiego na Portland State University (stan Oregon, USA), która prowadzi kursy na temat J.R.R. Tolkiena, mitologii nordyckiej i celtyckiej itp. Jej wkład w tolkienistykę naukową to książka Perilous Realms, artykuły publikowane w takich pismach jak Mythlore i in.

Sharan Newman, historyka Średniowiecza i autorkę, która wiele swoich opowiadań umieszcza właśnie w Średniowieczu. Jest laureatką nagród literackich. Pisze też książki popularonaukowe, np. The Real History Behind the Da Vinci Code.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski

2 Komentarzy do wpisu "Walkiria, bogini i wojowniczka, czyli Mythcon 39"

Galadhorn, dnia 28.11.2007 o godzinie 9:43

Czyżby w Stanach zapominało się już jak się czyta cyfry rzymskie? No bo wcześniej numerowano Mythcony takimi właśnie cyframi.

Elendilion - Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Mythcon 39 (15-18 sierpnia b.r.), dnia 15.08.2008 o godzinie 10:19

[…] już o tym wydarzeniu wiele miesięcy temu (zobacz wpis). Rozpoczyna się ono dziś! Przez cały weekend, od dziś – 15 sierpnia – aż do poniedziałku – 18 […]

Zostaw komentarz