Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

The Children of Húrin Super Deluxe…

the_children_of_hurin_stamp.jpgCzasami zastanawiam się czym jeszcze zaskoczy nas wydawnictwo Harper Collins… Książka The Children of Hurin doczekała się już wielu wydań: w twardej oprawie, Deluxe, w dużym formacie, w wersji audio book, już słychać wzmianki o wydaniu w miękkiej oprawie… mało. Super Deluxe tym razem. Kiedy zobaczyłem nagłówek na stronie Tolkien Library, pomyślałem sobie cóż tym razem? Książka zapewne będzie wyjątkowa. Po pierwsze jest to seria limitowana – tylko 500 egzemplarzy, po drugie wszystkie książki będą numerowane i podpisane przez Christophera Tolkiena i Alana Lee. Pozycja ma zawierać również dodatki drukowane tylko w tym wydaniu. Pozostaje kilka technicznych szczegółów, jak skórzana oprawa, koperta ochronna itd. Książka ukaże się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 10 grudnia tego roku. Nie będzie niestety dostępna w sklepach (piszę niestety, tylko dlatego że chętnie bym ją wziął do ręki :-) ). Cena tez super: 300£ :-)

Kategorie wpisu: Nowości wydawnicze

9 Komentarzy do wpisu "The Children of Húrin Super Deluxe…"

M.L., dnia 25.10.2007 o godzinie 1:38

To już na prawde robi się śmieszne. Co będzie następne? Kolejne wydanie tegho samego, tym razem super, hiper, duper de luxe. Moze zamiast produkować kolejne wersje de luxe, warto by poprawić najbardziej rażące byki i niekonsekwencje popelnione w tej książce. A imię ich legion.

Nie wiem czy się śmiać, czy płakać, zostane przy tym pierwszym, bo w sumie to zdrowsze.

Pozdrawiam

M.L.

Telperion, dnia 25.10.2007 o godzinie 9:56

Cóż MumakiLu masz racje, z drugiej strony takie są prawa rynku, książka jest produktem który tak samo musi się sprzedać i zarobić jak wszystko inne. Inna kwestia to to, że takie wydanie za 300 fontów na odległość bije po oczach wyzyskiem… chociaż jeśli spojrzymy na własne podwórko, te wszystkie wznowienia, (Silmarillionu -Amber, i WP Muzy), bibliofilskie i kolekcjonerskie nawet, to się chce śmiać i płakać zarazem . Tutaj przynajmniej wiesz za co płacisz, choćby z czysto estetycznego i snobistycznego punktu widzenia. A takie wydanie Muzy za 100 zł? Tyle lat, i co tam jest nowego albo poprawianego? W Silmarillionie wrzucili 50 nowych ilustracji, po co? Chyba żeby zatkać sobie nimi usta… Pośmiejmy się razem, :-)
Pozdrawiam

Lord Ya, dnia 25.10.2007 o godzinie 11:06

Ciekawe na czym się skończy? Na wydaniu One „Childer of Hurin” To Rule Them All? Oprawa z autentycznej skóry Glaurunga, podpisana przez J.R.R. Tolkiena, Turina, Hurina i Eru.
Dołączam do grona śmiejących się.

tomgoold, dnia 25.10.2007 o godzinie 12:23

A propos wydań super hiper… widziałem w Empiku wznowienie WP z Muzy w większym niż dotąd formacie, wszystko wsadzone w pudełko trzymające wszystkie trzy tomy.

Hyalma, dnia 25.10.2007 o godzinie 19:07

Lordzie Ya 😀 😀 😀

A moja chora wyobraźnia widzi w tym „duperluksie” coś takiego númenórejskiego za czasów Upadku: rarytas w kolekcji stołecznego sybaryty – co rok wyciąga go z szafy, odkurza i dziwi się wizerunkowi Glaurunga, malowanemu złotem…

(aha, no i chyba nie czyta, bo to pisane jest w języku elfickim, a ów język jest już zabroniony, i nikt go nie rozumie…) :mrgreen:

Tornene, dnia 25.10.2007 o godzinie 21:50

Tomie – Też miałem okazję widzieć to wydanie… No cóż – biznes się kręci… Gdyby to jeszcze był dogłębnie poprawiony Silmarillion… Gdyby niepublikowane wcześniej krótkie formy prozatorskie… gdyby Władca z odnalezionym pod materacem rozdziałem… Ale „Dzieci Hurina” po raz kolejny i wciąż? Mimo komizmu to jest nad czym zapłakać… 😉

M.L., dnia 29.10.2007 o godzinie 19:34

Telperionie. Nie kłócę się i rozumiem, że to tak zwane prawa rynku, tylko jakoś ani mnie to nie pociesza, ani nie sprawia, ze mój sceptycyzm się zmniejsza.

P.S. Inna sprawa, że o prawach rynku ostatnio najwięcej mówią różnej maści monopoliści, ale to już insza inszość.

Pozdrawiam

M.L.

Lórin, dnia 04.11.2007 o godzinie 13:51

Ciekawe, kiedy będzie wydanie z reprodukcją smoczego hełmu w komplecie. 😀
Ja tam raz się już nabrałem i wiem, że trzeba czekać na paperbacki. 😉

Elendilion - Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Children of Hurin Super Deluxe, dnia 15.11.2007 o godzinie 14:39

[…] i ciekawości, postanowiłem Was informować o nowościach odnośnie tego ekskluzywnego wydania (Super Deluxe):D Wydawca- Harper Collins – umieścił na stronie internetowej tolkien.co.uk formularz zgłoszeniowy, […]

Zostaw komentarz