Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Wystawa w Mińsku Mazowieckim

Do końca października br. w Mińsku Mazowieckim trwa bardzo ciekawa wystawa tolkienowska zorganizowana z okazji 30. rocznicy wydania Silmarillionu.

Bogata ekspozycja obejmuje nie tylko grafiki, ale też plansze tekstowe z fragmentami książki, informacjami wprowadzającymi czytelnika w świat Śródziemia oraz dane biograficzne o J.R.R. Tolkienie. Na wystawie nie zabrakło również specjalnie dobranej muzyki, która jest odtwarzana w czasie zwiedzania oraz archiwalnych nagrań z głosem Tolkiena.

Pomysłodawczynią i realizatorką przedsięwzięcia jest Elżbieta Gawron a koszty finansowe poniosła Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim.

Adres: Filia Nr 2 MBP, ul.Kościuszki 20, Mińsk Mazowiecki, tel. 025 7589445
Godziny otwarcia: wt-śr 10-18, cz 12-16, pt 14-18, sb 8-16

Prezentacja wystawy

[850 KB]

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Informacje medialne

6 Komentarzy do wpisu "Wystawa w Mińsku Mazowieckim"

Tornene, dnia 14.10.2007 o godzinie 14:58

Piękna inicjatywa. Gratulacje.

Kenzo, dnia 15.10.2007 o godzinie 8:40

Fajnie, że dołączacie do popularyzacji tej ciekawej inicjatywy. Wiem o niej, bo pisali już o tym na OPD ze dwa tygodnie temu. Widzę jednak, że tym razem pominęto info o stronie źrodłowej.

tomgoold, dnia 15.10.2007 o godzinie 17:11

A skąd ta pewność, że korzystaliśmy z info na OPD? Informację dostaliśmy bezpośrednio od organizatora wystawy drogą mailową. Pozdrawiam:)

Kenzo, dnia 16.10.2007 o godzinie 12:05

Może dlatego, że napisali tam o tym już dawno temu i z komentarzy wynikało, że przy wystawie korzystali zarówno z materiałów na OPD jak i Osse podpowiadał im w jakiej formie relację o wystawie najlepiej przygotować. A czasem miewam wrażenie, że mimo pozorów lekceważycie inne środowiska tolkienowskie. Mma nadzieję, że to tylko wrażenie. Ale fakt mogli sami do Was też napisać albo Wy do nich, ale zabrakło takiej informacji, stąd inne przypuszczenia ;). Zresztą nie o to chodzi, najważniejsze to pisać o takich ludziach i wydarzeniach ponad podziałami.

tomgoold, dnia 16.10.2007 o godzinie 17:04

Powiem tak, do czasu Twojego komentarza nie wiedziałem nawet o publikacji OPD. Dopiero potem zajrzałem, przeczytałem i zdziwiłem się bo nawet zdjęcie do newsa wybraliśmy to samo:) Przy okazji słowa o lekceważeniu innych środowisk są bardzo krzywdzące, bo tak po prostu nie robimy.

elenya, dnia 01.11.2007 o godzinie 21:40

Co do informacji jakie zamieściliście na temat mojej wystawy:
– materiały ze strony Ostatni Przyjazny Dom to głównie fragmenty wywiadów (korzystałam z wielu źródeł i wszystko w tekstach wystawy jest uwzględnione)
– Osse poradził mi żeby to był tekst i foto
– omówienie wystawy przygotowałam jedno (sama – tak jak sama przygotowałam całą wystawę)
– wysłałam do kilku redakcji stron tolkienowskich, żeby jak najbardziej rozpropagować ideę organizowania takich imprez nawet w małych bibliotekach, a także by pokazać, że wszędzie są pasjonaci J.R.R. Tolkiena :)
– a poza tym wystawa kiedyś się skończy, a materiały zamieszczone w Internecie zostaną na długo i zawsze ktoś może na nie trafić (nawet gdy szuka innych informacji).
Nie chciałabym, aby z tego powodu kogokolwiek podejrzewano o jakieś nieczyste intencje albo plagiat.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
Elżbieta Gawron

Zostaw komentarz