Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Koncert Dal Verme

Autorką newsa jest Hyalma

Na stronie www.youtube.com został opublikowany Dal Verme Concert – koncert tolkienowski, który miał miejsce 21 lutego 2007 roku w mediolańskim teatrze Dal Verme. Koncert zorganizowało stowarzyszenie Tolkieniana Net pod przewodnictwem Edoardo Volpi Kellermanna, pianisty i kompozytora, wielkiego miłośnika twórczości Tolkiena.

Koncert zawiera 4 części, w tym:

– muzyczny fragment Party at Bag End – kompozytor i pianista Edoardo Volpi Kellermann;
– Symphony of the Rings – symfonię, napisaną przez Alessandro Ferrariego w 1991/92 r. Ta muzyka jest inspirowana utworami Tolkiena Władca Pierścieni i Silmarillion. Narrator Alberto Paccagnini czyta fragmenty z „Historii Berena i Lúthien” i „Wiersz o Pierścieniach”. Sopran Elisabeth Kilby wykonuje pieśń Lúthien;
– Moria’s Drums – muzyczny fragment na perkusję, napisany przez Francesco Loris Lenti;
– Lord of the Rings Suite – słynny utwór kompozytora Howarda Shore’a, znany ze ścieżki dźwiękowej do filmu Lord of the Rings Petera Jacksona.

Dyrygent – Alessandro Ferrari.

Koncert odbył się w ramach tolkienowskiego zjazdu, oświęconego 70-tej rocznice pierwszego wydania „Hobbita”.

Kategorie wpisu: Twórczość fanów

2 Komentarzy do wpisu "Koncert Dal Verme"

Vindalf, dnia 13.09.2007 o godzinie 18:48

W jakim języku śpiewa Elisabeth Kilby? Trudno mi rozpoznać :D. Jeśli nie jest to Pieśń Lúthien po angielsku, to gdzie można znaleźć tekst?

Hyalma, dnia 13.09.2007 o godzinie 19:48

Śpiewa po angielsku, ale ma jakiś dziwny akcent. To nie jest tekst Tolkiena – może adaptowali jakąś pieśń. Tam coś o morze, o łodzi, o gwieździe i o poszukiwaniach, ale to nie ‚Imram’. Nie wiem, co to jest.

Zostaw komentarz