Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

IX Tolk Folk – „Upadek Gondolinu”

Gondolin. Miasto założone przez Turgona, jednego z Noldorów, ukryte w dolinie Tumladen, strzeżone przez orły. Prowadziło do niego tylko jedno przejście pilnie strzeżone przez mieszkańców. Jednak zazdrość, zawiść i chęć posiadania, nie obca wśród elfów, doprowadziła do jego upadku. Zdradzono tajemną drogę i armie Melkora wspierane przez smoki i Balrogów zniszczyły gród. Władca zginął wraz z nim.

Tę właśnie historię możesz odegrać i Ty. Podczas tegorocznego IX TOLK FOLK tematem wiodącym jest przygotowanie i odegranie, plenerowego spektaklu „Upadek Gondolinu”.

W spektaklu może wziąć udział każdy, kto przyjedzie na TOLK FOLK i wyrazi chęć uczestnictwa. Organizator zabezpiecza większość rekwizytów i kostiumów. Na stronie internetowej jest do pobrania podkład dźwiękowy do spektaklu. Można się z nim wcześniej zapoznać. Podczas pobytu będą zorganizowane warsztaty aktorskie i wokalne oraz układy walk.

Ponadto w programie: gra terenowa LARP, Bieg Hobbicki, Turniej łuczniczy o „Łuk Barda”, warsztaty tańca, wykłady, wystawy, spektakle, koncerty, spotkania literackie. Uczestnictwo jest bezpłatne. Dla gości z zagranicy pole namiotowe również jest bezpłatne. Informacje dotyczące uczestnictwa:

Polska, Bielawa, Tel. +48 074 645 09 60
tolkfolk@tolkfolk.pl

www.tolkfolk.pl

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski

1 komentarz do wpisu "IX Tolk Folk – „Upadek Gondolinu”"

Galadhorn, dnia 17.05.2007 o godzinie 10:26

Bardzo ciekawy news! Dziękujemy Elku. A może podamy to samo po angielsku? Na pewno zainteresuje to wielu zagranicznych gości Elendilionu!

Zostaw komentarz