Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Zielnik Środziemia

OkladkaPierwszego dnia tego roku ukazała się ciekawa nowa książkowa pozycja – The Plants of Middle-Earth: Botany And Sub-creation autorstwa Dinah Hazell. Jak możemy się dowiedzieć z recenzji czytelników, książka składa się z pięciu rozdziałów. Pierwszy z nich ukazuje korelacje miedzy nazwami roślin a żeńskimi imionami hobbitek (np. Rosie i Lily Cotton). W drugim autorka zabiera czytelników w botaniczną podróż z ogrodu Froda aż do Rozstaju Dróg. Ithilien poświecony został osobny rozdział z dokładnymi opisami śródziemnomorskiej wegetacji roślin, również lasy i drzewa otrzymały swój własny rozdział. Ostatnia część książki podejmuje symbolikę zniszczenia i odnowy w świecie roślin, niszczenie ich jest – według autorki – jednym z najbardziej wyraźnych przejawów zła na obszarze Ardy (Dwa Drzewa Valinoru, Isengard, karczowanie Lasu Fangorn). Książka zawiera piękne kolorowe i czarno-białe ilustracje. Pozycja na pewno ciekawa i przybliżająca detale z jakimi Tolkien tworzył świat, który fascynuje miliony czytelników.

Kategorie wpisu: Nowości wydawnicze

3 Komentarzy do wpisu "Zielnik Środziemia"

Galadhorn, dnia 29.04.2007 o godzinie 19:37

To chyba wymarzona pozycja dla Adanci lub O’Grodnika, naszych tolkienowskich botaników i fascynatów przyrody! Chciałbym tę książkę kiedyś obejrzeć. To niesamowite, Telperionie, ile pozycji o Śródziemiu ukazuje się każdego miesiąca. Dziękujemy Ci za tego newsa!

Telperion, dnia 29.04.2007 o godzinie 19:43

Z tego co wiem, to Ninquelen i Adaneth zamowily juz ksiazke… Moze kiedys Ci pozycza 😉 :drzewo:

Ninquelen, dnia 29.04.2007 o godzinie 22:03

Zgadza się, zamówiłam w Empiku. Przewidywana data realizacji to 27 maja, mam więc nadzieję, że już za niecały miesiąc będę książkę miała :) Mogę ją wtedy zabrać na jakiś zjazd :)

Zostaw komentarz