Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Okładki książek okołofilmowych

Źródło: TheOneRing.net
Patrz też nasz news z lipca ’12

Wszystkie te książki ukażą się na polskim rynku (o ich edycję, tłumaczenie i konsultację merytoryczną Marka Gumkowskiego oraz Ryszarda Derdzińskiego zadbało wydawnictwo Amber). Od kilku dni znamy okładki angielskojęzycznych wydań tych książek. A doświadczenie filmowego Władcy Pierścieni uczy nas, że polskie edycje będą miały identyczną szatę graficzną. Co zatem nas czeka tej jesieni w księgarniach? Zobaczmy:

We wtorek 6 listopada b.r. na rynku brytyjskim, amerykańskim i prawdopodobnie polskim ukażą się cztery książki, a piąta – Chronicles: Art and Design – w grudniu b.r.

The Official Movie Guide :: Oficjalny przewodnik po filmie

Wejdź w świat Bilba Bagginsa, czytając wywiady przeprowadzone specjalnie dla tej książki z reżyserem Peterem Jacksonem, z grającym rolę Bilba Martinem Freemanem, Ianem McKellenem – Gandalfem i całą plejadą gwiazd, grających w filmie oraz ludzi z produkcji. Poznasz tu sekrety tworzenia filmowego Hobbita a także opowieści o powstawaniu magicznego świata. Książka jest zilustrowana pięknymi fotosami, zdjęciami spoza kulis powstawania filmu, z miejsc, scenografii, działu charakteryzacji i kostiumów. Książkę napisał ekspert od spraw tolkienowskich i oficjalny biograf Jacksona – Brian Sibley.

The Visual Companion :: Filmowe postacie i miejsca

Dołącz do hobbita Bilba Bagginsa, czarodzieja Gandalfa i Drużyny Krasnoludów na czas ich wyprawy po zagrabiony przez smoka Smauga skarb. Opuściwszy wygody norki Bilba wędrowcy muszą zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami zanim dotrą do swojego złota – z trollami, elfami, goblinami, wargami… Autorką książki jest Jude Fisher, wydawca Tolkiena. To wydanie w twardej oprawie ma piękne ilustracje i prezentuje całkiem nową mapę Śródziemia, która ukazuje całą trasę Drużyny Thorina od Bag End aż po Dzikie Kraje.

***

The World of Hobbits :: ?

Młodsi czytelnicy znajdą tu liczne informacje na temat hobbitów. Książka jest napisana w dostępny dla nich sposób. Dodatkową atrakcją są fotosy filmowe.

***

The Movie Storybook :: ?

Przeżyj raz jeszcze akcję Hobbita: Niezwykłej podróży w tej fantastycznej książce filmowej. Walka z goblinami, wargami i innymi złymi istotami – czy to wszystko pomoże Bilbowi i Kompanii Thorina dostrzeć do utraconego złota?

***

A w piątek 14 grudnia 2012 na półkach księgarskich w Wielkiej Brytanii i USA (i w podobnym czasie w Polsce) pojawi się najciekawsza z książek – ostateczny i dogłębnie opisujący sztukę koncepcyjną Hobbita tom Chronicles: Art & Design. Oto hołd oddany wizji artystycznej twórców Hobbita: Niezwykłej podróży! Książka zawierać będzie ponad tysiąc zdjęć – koncepcje artystyczne, gotowe artefakty, obrazy twórców wizji koncepcyjnej. I mnóstwo, mnóstwo komentarzy, które pogłębią naszą znajomość świata przedstawionego w filmie.

Autor niniejszego newsa czytał polskie przekłady wszystkich tych książek i zapewnia Was, że szczególnie pierwsza, druga,  a nade wszystko piąta pozycja godna jest naszej szczególnej uwagi. A więc do później jesieni!

Kategorie wpisu: Filmy: Hobbit i WP, Nowości wydawnicze

1 komentarz do wpisu "Okładki książek okołofilmowych"

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Nowości wydawnicze listopada i grudnia!, dnia 15.10.2012 o godzinie 10:51

[…] wydawniczych związanych ze zbliżającą się premierą filmową Hobbita: Niezwykłej podróży (tutaj). Dziś prezentujemy dwie ważne polskie zapowiedzi książkowe, związane z literaturą Tolkiena (plus […]

Zostaw komentarz