Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Tolkien i LEGOlans

Źróło: TheOneRing.net

Wielu z nas wychowywało się na klockach LEGO. Świetna zabawa, rozwijająca wyobraźnię. Teraz miłośnicy LEGO, a jednocześnie wielbiciele twórczości Tolkiena (czy może raczej adaptacji filmowych na podstawie książek Tolkiena) będą mogli połączyć obydwa zainteresowania. Latem roku 2012 pojawią się pierwsze zestawy klocków LEGO, które tematycznie związane będą z Władcą Pierścieni oraz z Hobbitem!

Warto śledzić materiały promocyjne na stronie TheLordoftheRings.LEGO.com!

Dziś ogłoszono, że korporacje Warner Bros. Consumer Products oraz The LEGO Group będą współpracować nad projektem, który pozwoli stworzyć zestawy klocków, nawiązujące do trylogii filmowej THE LORD OF THE RINGS™ i dwóch filmów THE HOBBIT™.  Wieloletnia umowa licencyjna zezwala LEGO na korzystanie z całego zasobu tematycznego postaci, miejsc, zdarzeń. W czerwcu pojawią się pierwsze zestawy związane z Władcą. W kolejnych miesiącach na półkach sklepowych znajdziemy komplety LEGO, które nawiązywać będą do filmu THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY.

Zabawimy się?

Kategorie wpisu: Informacje medialne

8 Komentarzy do wpisu "Tolkien i LEGOlans"

Kapelanus, dnia 16.12.2011 o godzinie 22:42

To pierwszy krok do zrobienia z przepięknej literatury kiczu, który wkrótce przeminie. Bo owszem większości się spodoba, ale ta większość nie ma nawet pojęcia o istocie powieści J.R.R. Tolkiena. Dlaczego nie zrobią klocków „Romeo i Julia”, albo „Duma i uprzedzenie”? Według mnie to nie koniecznie najlepszy pomysł, ale na czymś trzeba zarobić, a kontrakt z Lego oznacza kasę.

Lord Ya, dnia 17.12.2011 o godzinie 6:47

Nie mogę się do końca zgodzić, Kapelanusie. Nawet jeżeli jest to krok w stronę kiczu, to wierz mi, na pewno nie pierwszy. Stawiałbym raczej na film Jacksona. Albo na repliki pierścienia jedynego dodawane do popcornu, na szklanki po Nutelli z postaciami z filmu, na figurki z kolekcji po 9,99 i takie tam. Zresztą, kto te prawa sprzedał? Nie Tolkienowie, tylko Warner Bros – a ciężko spodziewać się po nich decyzji warunkowanych dobrem wyższej kultury i promujących wartości literackie (cokolwiek to oznacza)
Po drugie, akurat klocki LEGO uważam za jedne z najbardziej kreatywnych zabawek, jakie istnieją. Jeżeli tylko ktoś ma nieco odwagi i wyobraźni, by wyjść poza to, co proponuje instrukcja. Jeżeli dotychczas zasadniczo widząc w internecie różne rekonstrukcje książkowych budowli (choć może i filmowych) zbudowane z klocków LEGO spotykałem się raczej z pozytywnymi komentarzami, to czemu możliwość dodania do tego dzieła kilku figurek wyglądających jak postaci z filmu miałaby być bardziej kiczem? Jeżeli ma to wprowadzić choć kilka nowych elementów urozmaicających konstrukcje to czemu nie?
Dlaczego nie ma klocków z „Romea i Julii” i „Dumy i Uprzedzenia”? Może dlatego, że nie ma aż tak charakterystycznych postaci czy budowli – jak rozpoznać, czy dany chopek przedstawia Romea, czy może to Hamlet z innego zestawu? Brak im jednej wersji wizerunku. Ale jakbym miał strzelać, to pewnie są i osoby, które zbudowały i Weronę, i zamek Iverness – ale pewnie mniej osób jest w stanie rozpoznać bez podpowiedzi, że to właśnie te budynki. Choć może faktycznie, to by się po prostu nie sprzedało.

A zresztą, zawsze to droga do gry komputerowej LEGO: Lord of the Rings, czy LEGO: Hobbit. I może to kicz, tandeta i parodia, ale wszelkie dotychczasowe gry z tej serii nigdy się z tym nie kryły i były całkiem udanymi grami.

Galadhorn, dnia 17.12.2011 o godzinie 8:55

Lordzie, „Lubię to!” :-)

Athrandirze, może da się połączyć LNDLN z FB? :-)

Ivellios, dnia 17.12.2011 o godzinie 9:36

Łooo! Dla mnie bomba! :) Już widzę te wszystkie filmiki na YouTube robione z klockami Lego 😀 Ale będzie zabawa! 😀

Kapelanus, dnia 17.12.2011 o godzinie 12:59

Mam nadzieję, że po całej tej akcji nikt nie napisze LEGOlas. To by było chyba mało elfickie. XD

klemenko, dnia 19.12.2011 o godzinie 19:49

Ja z synem nie możemy się doczekać!

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » LEGO na Saurona ego, dnia 13.02.2012 o godzinie 15:13

[…] nowej kolekcji klocków LEGO, pisaliśmy już w grudniu ubiegłego roku (tutaj). W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć planowanych zestawów i figurek. Poza siłami dobra i zła, w […]

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Gra LEGO: The Lord of the Rings zapowiedziana, dnia 01.06.2012 o godzinie 23:11

[…] właściwie, to było do przewidzenia od kiedy w grudniu pisaliśmy o klockach LEGO inspirowanych Władcą Pierścieni. I jakoś w połowie maja pojawiły się pierwsze plotki i przecieki, które podczas trwających obecnie […]

Zostaw komentarz